İşime Ne Siyaseti Karıştırdım Ne De Siyaseti İşime...

İşime Ne Siyaseti Karıştırdım Ne De Siyaseti İşime...
İşime Ne Siyaseti Karıştırdım Ne De Siyaseti İşime...

İşime Ne Siyaseti Karıştırdım Ne De Siyaseti İşime...

“5 Yıl Süre İçerisinde Süleymanpaşa’da mutlu bir aile olarak yaşamak için gecemi gündüzüme katıp çalıştım. Verilen hiç bir işten ve sorumluluktan kaçmadım. Belediyemizin her biriminde, alanlarda, Radyo Mutlu da, Mutlukent Çay Bahçeleri’nde, 23 Nisan’larda, konserlerde, elimi her zaman taşın altına koydum ve koymaktan hiç çekinmedim. İşime ne siyaseti karıştırdım ne de siyaseti işime. Bugün itibari ile işimden çıkartılmış bulunmaktayım...”

Diyor işten çıkartılan belediye çalışanlarından biri olan Koray Kestam.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sn. Cüneyt Yüksel, bu mübarek ayda başkanlık döneminin belki de ilk günahını bir belediye çalışanını işten atıp, ekmeği ile oynayarak işledin.

Seni içinde Allah korkusu olan, muhafazakar biri olarak tanıdı Süleymanpaşalılar. Başkan seçti seni, kul hakkı ye diye, ah al diye, sana oy verenleri bu günaha ortak et diye değil!..

“Hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağım” dediniz mi? Dediniz. İşten çıkartmalar yüz kızartıcı bir suç olmadan kolay alınan kararlarla gerçekleştirilecek bir şey olmamalı. Sizin yokluk zamanlarınızda ailenizi geçindirmek için hiç mi sıkıntılı geçirdiğiniz, çaresiz kaldığınız aylar, yıllar olmadı?

950 olarak yazdığım, 900 çalışan personel olduğunu öğrendiğim en az 300 kişinin işine son verilecek, belediyeye yaklaşık 2 Milyon Lira tasarruf sağlanacak bir planın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in masasında olduğunu ifade eden bir yazıyı kaleme almış, Yüksel’in masasında olduğunu belirttiğim diğer bir planın 2. Seçenek olarak devlete ödenmesi gereken paralardan kendilerini muaf tutması, çalışanların sigorta ücretlerini, su parasını, elektrik parasını vs… paralarını ödemeden çare bulmaları yönünde idi. Bu yolları tavsiye de etmemiştim.

Bu haberden 3, 4 gün sonra, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve ekibi, bir önceki belediyenin alacaklarını, ekipman ve arazi olarak bünyesine dahil ettiklerini de bir envarterle ortaya koymadan direkt borçlarını yayınlayarak ‘aylık bütçe açığı 2 Milyon olan bir belediyeyi devr aldıklarını’ yaptıkları paylaşımlarla ortaya koydular.

Yani tribüne oynadılar, yani, vatandaşa söz verdikleri o meşhur 16 animasyon video ile önümüze konan projeleri parasızlık yüzünden yapamayacaklarını anlatmaya çalıştılar. Belediyeciliğin bir vizyon meselesi olduğunu unuttular…

İnternete yazdığında borçsuz bir belediye görmek neredeyse imkansız, üstelik bu yeni kurulan bir belediyeyse. Kısaca tarif edelim. 2014 Süleymanpaşa kurucu Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat, 2 sandalyesi olmayan belediyeyi, altyapısı hiç olmayan Süleymanpaşayı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katkılarıyla yol yapımları da dahil milyonlar akıtılarak sosyal projelerin neredeyse tamamı yapılarak bugünlere getirildi.

Şimdi kalkmış oradan, doğalgaza 32.000 TL verildi diyorsun. Orada çalışanlar palto, atkı, bereyle mi hizmet verecek?

Şimdi kalkmış oradan, elektrik 92.000 TL diyorsun. Orada Çalışanlar mumu bilgisayarlara takıp karanlıkta mı çalışacak?

Şimdi kalkmış oradan, akaryakıt 500.000 TL diyorsun. Bu araçlar suyla mı çalışacak?

Şimdi kalkmış oradan, telefon 33.000 TL diyorsun. Kurumsal haberleşmeler duman işaretiyle mi yapılacak?

Süleymanpaşa kurucu Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sizin şimdi yakındığınız bu işleri tarla tezek satmadan tıkır, tıkır yaptı. 900 personelin gideri 5.500.000 TL diye dert yandığınız çalışanların maaşlarını aksatmadan, evine ekmek götürenleri kapıya koymadan yatırdı. CHP parti içi anlaşmazlıkları sayesinde belediye başkanı oldun. Hazırlıksız yakalandın Cüneyt Yüksel

Ak parti grup toplantısında ilçe başkanı Sezayi Çetin kendilerine yönelik bir konuşma yaparak aynen şunları söylemişti: “…Bir taraftan işimiz kolaydı eleştiren kısımdaydık bunlar vizyon sahibi değil, bunlar beceriksiz insanlardır diyorduk, 4 yıl boyunca vurduk. Artık bütün roller değişti…”

 

 

Özer Enginler.


                
Yayınlanma Tarihi : 10/5/2019 19:35
Okunma Sayısı : 922
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN