AHMET AKÇAY, GELECEK, SAADET VE DEVA PARTİSİ’NİN ORTAK TBB BAŞKAN ADAYI OLDU

AHMET AKÇAY, GELECEK, SAADET VE DEVA PARTİSİ’NİN ORTAK TBB BAŞKAN ADAYI OLDU

3 parti, “Gelecek, Saadet ve Deva Partisi” bir araya gelip  Tekirdağ siyasetinde bir ilke imza atarak ortak ya da ‘ÇATI ADAY’  denecek şekilde içinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayını çıkardı.

Daha önce Saadet, Has ve Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı yapan bugün, Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkan yardımcısı olan  tecrübeli siyasetçi Ahmet Akçay, TBB Başkan Adayı olarak belediye başkanlığı seçim yarışında yerini aldı.

Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, Deva Partisi İl Başkanı Hasan Berk Çebi ve Saadet Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Kart’ın çabalarıyla yaratılan ittifakın ilçeler bazında hangi partinin belediye başkan adayı kuvvetliyse o adaya destek verileceği gibi bazı ilçelerde de partilerin kendi adayları ile seçime gidecekleri yapılan lansman toplantısında ilçe başkanları tarafından ifade edildi.

“Sıkışmış siyasetin önünü açabilmek adına bir yola çıktık”, ifadelerinin yer aldığı tanıtım toplantısında Gelecek Partisi amblemi altında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak

çıkacağını söyleyen Ahmet Akçay, Ak Parti TBB Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’e yüklenerek,

“Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı olduğu zaman verdiği sözler vardı, bakın bakalım kaçını yerine getirdi.”, dedi.

İşte Akçay’ın Yüksel’e yönelik sarf ettiği sözlerden bir kısım satır başları:

“Tekirdağ’daki bütün seçmenin gönlüne dokunmaya çalışacağız, bunu da başarıp onların desteklerini isteyecek bir durumdayız. İçinden geldiğimiz gelenekle muhafazakar seçmenle ayrı bir gönül bağımız var. Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı olduğu zaman verdiği sözler vardı, bakın bakalım kaçını yerine getirdi. Onu yapacağız bunu yapacağız demek kolay şimdiden ama ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…”

 

Yayınlanma Tarihi : 17/2/2024 21:07
Okunma Sayısı : 329
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER