AK PARTİ SÜLEYMANPAŞA’DA DEMOKRASİYİ KATLETMEYE DEVAM EDİYOR

AK PARTİ SÜLEYMANPAŞA’DA DEMOKRASİYİ KATLETMEYE DEVAM EDİYOR

Yazılı basın açıklaması yaparak Ak Parti'yi eleştiri yağmuruna tutan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Taşmerdivenli, "AK Parti Tekirdağ’da aldığı yenilginin şokunu ve yaşamış olduğu paniği bir türlü atlatamıyor." ifadelerini kullanarak eleştiri bombardumanına şu sözlerle devam etti:

Anti demokratik uygulamaları, çalışanlarına yaptığı mobing ve baskıları, usulsüz ve keyfi uygulamaları ile partizanlığı ve popülizmi kendilerine şiar olarak belirleyen AK Parti Süleymanpaşa yönetimi belli ki artık kendi partisine bile güvenmiyor.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'li camia tarafından sevilmeyen bir sanatçıyla sahnedeki yakınlaşması bahane edilerek görevinden istifa etmek zorunda bırakılan Süleymanpaşa Devrik Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bu görevden alınma süreci zaten demokratik etiğe vurulmuş bir darbeydi.

Bugün AK Parti kendi meclis üyelerine dahi güvenmediğini açıkça gösterdi. AK Parti Meclis Grubu aday gösterdiği Hüseyin Uzunlar’a seçim oturumunu yönetme görevi verdi. Yetmedi, güvenmediği meclis üyelerini bir araya topladı ve oy pusulalarını birlikte doldurdular. Sonra da oy atmak için sandığa gitmediler, oy sandığını salonda dolaştırdılar.

Daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde aynı kabine üç kişi girdikleri görülmüştü. Şimdi de demokratik her yönetimde kutsal sayılan oy sandığını dolaştırarak ve meclis gruplarını bir arada kalmaya zorlayarak daha önceki demokrasiye yakışmayan davranışlarını bile geride bıraktılar.

 

Süleymanpaşa’mızın bu gibi demokrasi skandalları ile anılmaya devam edilmesi; hepimizi, özellikle de Süleymanpaşa’nın naif ve demokrasiye bağlı halkının duygularını rencide ediyor.

AK Parti yönetimine tavsiyemiz, yanlış uygulamaları ve antidemokratik tavırlarıyla almış oldukları bu seçim yenilgisini sindirmeleri ve yerel yönetimde geçirecekleri son aylarını daha basiretli bir yönetim anlayışı içinde geçirmeleridir.

CHP bugün de dün olduğu gibi demokrasinin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olarak, karşısındaki güç ne olursa olsun demokrasiyi korumaya ve savunmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Taşmerdivenli.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 22/6/2023 02:44
Okunma Sayısı : 417
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER