ALBAYRAK’IN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI TAM BİR FİYASKO

ALBAYRAK’IN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI TAM BİR FİYASKO

ALBAYRAK’IN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI TAM BİR FİYASKO

 

10 Ocak’ta “Çalışan Gazeteciler Günü” bütün dünyada ve ülkemizde eş zamanlı olarak kutlandı. Bakanlardan vekillere, yerel yöneticilerden bürokratlara kadar Çalışan Gazetecilerin Günü’nü kutlayan mesajlar atıldı.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta bu mesajlardan birini sosyal medyadan atarak kutlamaya dahil oldu. Albayrak adına, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sedat Akbıyık ve Şube Müdürü V. Nihal Onaran’ın daveti üzerine ‘9 Ocak’ta bir otelde gazeteciler için verilecek bir yemek davetine’ katılmamız istendi.

 

Gazetecilerle 6 yıldan bu yana arasını düzeltemeyen Albayrak’ın böyle bir fırsatı değerlendireceğini, gazetecilerin sorunlarına çare bulup uygulamaya geçeceğini sanarak diğer ilçelerden de Süleymanpaşa’ya gelen basın camiası büyük bir şokla karşılaştı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Ocak’tan bir gün önce kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü”nde Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın büyükşehirin yaptığı çalışmalara yönelik eleştirilerine saatlerce cevaplar verdi.

 

Atınca mangalda kül bırakmayan, basın olmazsa demokrasi olmaz, sözlerini sık sık ağzından düşürmeyen, genel başkanından farklı hareket eden bu mantık “Çalışan Gazeteciler Günü”nde gazetecilere, basına ‘derdiniz var mı, kalemlerinizin daha özgür çalışması için ne yapabiliriz?, ekonomik sıkıntılarınızı şu şekilde aşacağız, şehir içi ulaşım probleminizi adınıza çıkartacağımız bedava ulaşım kartlarınla aşacaksınız’ diyeceğine onun yaptığı, Ak Parti’ye karşı kendini savunarak dertlerini saatlerce gazetecilere anlatmak oldu.  

 

Kendi dertlerini anlatıp, gazetecilik anlamında çareler üretileceğini sanarak basın davetine gelen gazeteciler sıranın kendilerine gelmeyeceğini anladığında artık iş işten geçmiş, basın yüksek ses tonuyla harekete geçmişti…

 

Haberin devamı izleyeceğiniz görüntülü haberde…

 

Bak bitv

İÇ YAPIM

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

 

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ

SÜLEYMANPAŞA

Yayınlanma Tarihi : 13/1/2020 03:25
Okunma Sayısı : 1425
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN