ALBAYRAK, CHP SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ’Ü TONGAYA MI DÜŞÜRDÜ?

ALBAYRAK, CHP SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ’Ü TONGAYA MI DÜŞÜRDÜ?

Ankara, İstanbul, Eskişehir hatta 2014’te büyükşehir olan CHP’li belediyelerin neredeyse tamamında halk et, halk süt, halk balık, halk ekmek var. Bunlardan kendi halkını mahrum eden bir tek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi var. CHP’li Büyükşehir Belediyelerin Tekirdağ hariç hepsi halka öncelikle ekmek, et, süt ve yerel gıda ürünlerini değişik isim ve markalarla marketlerde satışa sunmakta.

Dar gelirli vatandaşın ana besin kaynağını “Halk Ekmek” olarak halkla buluşturacak idari yapıya bile sahip değil atınca mangalda kül bırakmayan Kadir Albayrak’ın Tekirdağ büyükşehir belediyesi. Atatürk’ün izinden gitmek vatandaşa önce karnını doyuracağı hizmeti götürmekle olur. Atatürk’ün arkasına saklanıp sadece parklara, bahçelere onun adını vermekle olmaz. Vatandaşın bu tatlı su kurnazlığını yemediğini 2019’da öğrenmiş olmanız lazım.

CHP Tekirdağ örgütü, her imkana sahip olduğu halde sosyal projelere elini bile sürmeyen, CHP ile doku uyuşmazlığı olduğu bilinen TBB Başkanı Kadir Albayrak’ın tuzağına düştü. CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz, “HALK EKMEK HAYIRLI OLSUN!” başlığı atarak yaptığı paylaşımda: “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak'ın talimatı ile kuruluş çalışmaları başlatıldı.” dedi.

12/0 ile yola çıkan CHP’li belediyeler 2014’te Kadir Albayrak'ın kapris ve kinciliği yüzünden 2019’da başta Merkez İlçe Süleymanpaşa olmak üzere 4 ilçeyi kaybetti. Kaybeden belediye başkanlarını evlerine uğurlarken o yine koltuğa oturdu. Şimdi sıra ona inanarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi “Halk Ekmek” yapacak diyerek paylaşımda bulunan CHP’li İlçe Başkanı Aycan Gündüz’de. Albayrak ona bir önceki dönem ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu’nun giderayak yerine bıraktığı kişi olarak bakıyor. Hata kimde?, 2014’ten bu yana ona inanmaya devam etmek için çabalayan CHP örgütlerinde.

İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ ŞİMDİ NE YAPACAK?

Sor bakalım Kadir Albayrak’a yapmayacağı şey için sana neden yalan söylemiş. Sor bakalım CHP’li vekillerinize Kadir Albayrak’ın sana yapacağım dediği Halk Ekmek fabrikaları sözünün arkasında durup Kadir başkan doğru söylemiş, Halk Ekmek’i Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e inat biz yapacağız diyecek mi?

İşin gerçeği:     

Olmayan ekmeklik buğdayı, olmayan un fabrikasından alacak, olmayan ekmek fırınlarında pişirecek, olmayan ekmek satış noktalarında dar gelirli vatandaşa ya da kaliteli ekmeğe gelen vatandaşa ucuza ekmek verecek öyle mi? Üstelik, ihale yoluyla bu işin makinalarını almak en az 6 ay. Albayrak seni çok kötü tongaya düşürmüş Aycan Gündüz? Adam trilyonun üstünde para harcayarak yaptığı Malkara Çavuşköy Et Entegre Tesisi’nde salam, sucuk, kavurma, pastırma vb’lerini yapacağına günde 30 baş hayvan kesmekten ötesini yapmıyor. 2014 seçim beyannamesinde vaat ettiği başta hafif raylı sistem olmak üzere biyoenerji üreteceğim gibi yalandan söz verdiklerinden hangisini yaptı da sana sözünü verdiği Halk Ekmek’i yapacak.

Sen Süleymanpaşa’yı kazanmak istiyorsun ben seni anladım da Kadir Albayrak orada olduğu müddetçe merkez ilçeyi kazanamayacağını da sen anla. Bizim çalışmamıza gerek yok, Ak Parti kaybedince biz zaten kazanırız derseniz…

o başka.

 

Özer ENGİNLER

 

SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ’ÜN “HALK EKMEK HAYIRLI OLSUN!” BAŞLIĞI ATARAK YAPTIĞI PAYLAŞIM

Yayınlanma Tarihi : 26/12/2021 22:45
Okunma Sayısı : 680
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN