ALPAY VAR’DAN, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE ŞAKA GİBİ PARA CEZASI

ALPAY VAR’DAN, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE ŞAKA GİBİ PARA CEZASI

ALPAY VAR’DAN, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE ŞAKA GİBİ PARA CEZASI

 

Kendiliğinden oluşan şartların Cüneyt Yüksel’i istese de, istemese de Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya neden ittiği şekil bulmaya başladı. Hemen anlatayım. Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Süleymanpaşa Belediyesi’ne Ercüment kararıyla 12 şer bin Lira’dan 2 adet, toplamda tam 24 bin Lira ceza kesti.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre; Köy muhtarları ‘çamur içinde kalan, bozuk olan yollarının yapılması’ için Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var’dan yardım isterler. Başkan adeta kapı duvar! “Bakarız, ederiz…” diyerek muhtarları oyalıyor. Karşılık görmeyen muhtarlar yolların resimlerini göstererek Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den “Çıkma taşlarınızı bize verin; biz kendi yolumuzu kendimiz yapalım. Bu devirde, bu köylünün çektiği reva değil!” diyerek, yardım isterler.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de, muhtarların istekleri doğrultusunda çıkma kilit taşları vatandaşın yararına teslim eder. Asıl sorun da bundan sonra başlıyor. Bugüne kadar yaptığı belediyeciliği hanesine kar olarak yazdıramayan Alpay Var, belki bunu siyasi ranta çeviririm mantığınla olsa gerek vatandaşın dertlerine derman olacağına, vay senmisin benim belediye sınırlarım içinde vatandaşın dertlerine derman olan  diyerek, Süleymanpaşa Belediyesi’ne “çıkma kilit taşlarla çevreyi kirletti” diyerek cezayı kesiverdi.

 

Rutin belediyecilik hizmetini bile eline yüzüne bulaştıran birine karşı o ilçenin vatandaşları, muhtarları ne yapsın? Bir başka belediyeden yardım istediler diye suç mu işlediler? Oraya yardım eden belediye suç mu işledi? Sorarım sana; Şarköy’e yapılan yardımı CHP’li bir başka belediye yapsaydı, sesin çıkarmıydı? Süleymanpaşa Belediyesi’ne, dolaylı olarak sırf Ak Parti belediyesi olduğu için hedef olarak seçtiğin Yüksel’e ceza kestin, onu anladık ama merak edilen; Cüneyt Yüksel’den yardım isteyen muhtarlarla, yardıma ihtiyacı olan mahallelere (köylere) keseceğin cezanın ne olacağı.

 

Yazık oldu. 12/0 ile CHP’nin kazandığı belediyelerin önce 4’ü geri verildi. Şimdi tamamını vermek için çırpınıyorsunuz. Cüneyt Yüksel’in…

 

“Ama bu sözümü unutma!” diye başlayan şu sözlerini ciddiye alın:

4 yıl sonra milletimiz sana öyle bir ceza keser ki, ne olduğunu anlayamadan, ne Kaf dağın kalır, ne o kıymetli makam koltuğun, ne de arka sağda oturduğun o kıymetli makam aracın. Bir bakmışsın hepsi gitmiş...

 

#sorunVAR Demedi deme

 

 

İŞTE, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL’İN O PAYLAŞIMI:

Değerli Hemşehrilerim,

Şimdi size bir konu ve birkaç fotoğraf paylaşacağım.

 

Bir belediye başkanı düşünün ki; köy muhtarları kapısına gelmiş, “Başkanım, en ufak yağmurda vatandaşımız çamurdan evine giremiyor. Tüm sokaklarımız çamur içinde kalıyor; zor durumdayız. Ne olur sesimize kulak verin, derdimize derman olun.” diyor. Başkan adeta kapı duvar! “Bakarız, ederiz…” diyerek muhtarları oyalıyor.

 

Sonra aynı muhtarlar komşu belediye başkanına gidiyor. Başkana köylerin fotoğraflarını gösteriyor ve kendisine, “Çıkma taşlarınızı bize verin; biz kendi yolumuzu kendimiz yapalım. Bu devirde, bu köylünün çektiği reva değil!” diyerek, yardımcı olması hususunda ricada bulunuyor.

 

Şimdi, paylaştığım fotograflara ne olur bir bakın…

Bunları gördükten sonra, kapınıza gelmiş bir vatandaşa “Bana ne!” diyebilir misiniz?

Diyemezsiniz elbette…

Biz de diyemedik.

Peki sizce sonuç ne oldu?

 

O belediye başkanı, yani milletinin sesine kulak vermeyen, küçük dünyasında makamı ve makam aracının arka sağında oturarak kendini kaf dağında zanneden arkadaş, komşu belediye başkanına, “çıkma kilit taşlarla çevreyi kirletti” (!) diye, encümeninden ceza kesmiş…

Şaka gibi!

Allah hidayet versin…

 

Başı Kaf dağında olan sn.başkan!

Sen o koltukta bu kafa ile oturduğun sürece, daha çooook cezalar kesersin…

 

Ama bu sözümü unutma!

4 yıl sonra milletimiz sana öyle bir ceza keser ki, ne olduğunu anlayamadan, ne Kaf dağın kalır, ne o kıymetli makam koltuğun, ne de arka sağda oturduğun o kıymetli makam aracın. Bir bakmışsın hepsi gitmiş...

 

#sorunVAR Demedi deme

 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ'NE KESİLEN CEZA:

KÖY YOLLARI ÇAMUR İÇİNDE, EVİMİZE GİREMİYORUZ DİYEREK YÜKSEL'E GÖSTERİLEN O FOTOLAR:

 

ÇIKMA KİLİT TAŞLAR VERİLDİKTEN SONRA KÖYLÜLER TARAFINDAN YAPIMINA BAŞLANAN KÖY YOLLARI:

 

Özer Enginler

 

Yayınlanma Tarihi : 18/3/2020 23:45
Okunma Sayısı : 1481
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN