ATATÜRK TUNA BOYU SEYİR PARKI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI

ATATÜRK TUNA BOYU SEYİR PARKI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI

 

Kimlik sorunu yaşayan Süleymanpaşa ‘sanayi, tarım, turizm’ derken belediye başkanı Cüneyt Yüksel ve ekibinin saha çalışmaları sonucu yapılan yatırımlarla “tarıma dayalı turizm kenti” olmaya doğru hızla ilerliyor.

Başkan Yüksel’in önderliğinde Süleymanpaşa Belediyesi “Pirinç, fasulye, nohut, mercimek, sıvı yağ ve un gibi gıdaların dışında Süleymanpaşa Belediyesine ait tarlalarda gerçekleştirilecek üretimin yanı sıra, seracılık faaliyetlerine de başlıyor. Ayrıca, “Pilot olarak 60 dönümlük alanda kurulacak olan seralar ile yaş sebze ve meyve üretimi konusunda da öncü olmayı hedefliyor. Üstelik yapılan bu çalışmaların karşılığını İstanbul gibi devasa bir metropole yetiştirdiği tarımsal ürünleri pazarlayarak kentini ve vatandaşını ekonomik olarak kalkındırmayı hedefliyor.

Tarıma dayalı turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen Süleymanpaşa’da Süleymanpaşalıları ve başka il, ilçelerden gelen misafirleri ağırlayarak onları muhteşem bir manzara eşliğinde bu kente hayran bırakmak için kontrollü normalleşme sürecinin1 Temmuz’da başlayacak olan yeni döneminde hizmet verecek yepyeni bir sosyal donatı alanını daha hayata geçirdi. Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Yıllardır atıl durumda bekleyen, atılan çöpler ve diğer atıklar yüzünden kötü bir görünüme sahip olan, Süleymanpaşa’nın içinden geçen karayolu üzerinde bulunması nedeniyle kötü görüntü oluşturan eski Ekmekçioğlu Çay Bahçesi olarak bilinen alan, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yürütülen ve aylarca süren bir çalışma ile yeniden Tekirdağlıların hizmetine kazandırıldı. Alanın temizlik ve hafriyat çalışmaları sırasında 200 kamyonluk atık temizlendiği ifade edildi.

ENGELLİLERE UYGUN OLARAK TASARLANDI

Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı adı verilen alanda çay bahçesi, çocuk parkı, seyir terasları, mescit, yürüyüş alanı ve tuvaletler bulunuyor. Resmi açılışı kısa süre içinde yapılması planlanan park alanı, engelli vatandaşların da kullanımına tamamen uygun şekilde tasarlandı.

Rumeli İskelesi ve Selanik Meydanı ile bütünlük arz edecek şekilde hayata geçirilen Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı, Selanik Meydanı’nda bulunan saat kulesinin dört saatinden biri sabit olarak 9.05’i gösteren saatin olduğu yönde bulunuyor.

YÜKSEL: “SÜLEYMANPAŞA’MIZA HAYIRLI OLSUN”

Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı’na ziyarette bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, resmi açılışı beklemeden parkı hizmete açtıklarını ifade etti. Yüksel, “Şehrimizin gözbebeği mekânları arasına kattığımız Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkı’nı ziyaret ederek hemşehrilerimizle bir araya geldik. Süleymanpaşa’mızın eşsiz deniz manzarası karşısında çaylarını yudumlayan vatandaşlarımızın hoş sohbetlerine ortak olarak, çalışmalarımız ve hizmetlerimizle ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Kısa süre içinde Atatürk Tuna Boyu Seyir Parkımızın resmi açılışını da yine vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Süleymanpaşa’da yaşayan tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun,” diye konuştu.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 1/7/2021 00:57
Okunma Sayısı : 395
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN