AYHAN YERSİZ. MASALCI
AYNA AYNA SÖYLE EN ÇOK BEN BİLİYORUM Dİ Mİ

Bir gün Hasan Aga kontrol amaçlı hastane ye gider, sıra beklerken bir arkadaşı ile karşılaşır. Selamlaştıktan sonra başlarlar sohbete.

Arkadaşı: "Hasan ya bakıyorum da kimler, kimler millete bilir kişilik yapıyor" der.

Hasan Aga: Bak sana bir hikaye anlatayım; "Bizim köyde adı Vasıf olan bir komşumuz vardı. Vasıf okudu, büyüdü, devlete bir göreve geldi. Bu görevi yaparken alkole düştü, alkol yüzünden çok sorun yaşadı, ona alkol söyleyenlere kıyaklar yapmaya başlamış, doğru düzgün işini yapamaz olmuştu. Fakat hatalarının farkında olmadığı gibi bir de herkese akıl verip, mana bulmaya başlamış ama en yakını olan çocuğu buna el kaldırır döver olmuş. Bu bunları görmezken herkesi eleştiriyormuş... 

Çocuğu kendine bir yol çizerek düzenini kurmuş, hem de çok güzel bir düzen. Neyse konu çocuğu değil, hatta başka şeyler de var ama belden aşağı vurmak, çok özel konuları anlatmak bize yakışmaz. Bu adam, huylu huyundan vaz geçmez misali ona buna akıl vermeye devam ediyormuş. Hani derler ya, dinime küfür eden bari müslüman olsa diye, işte zaman o zaman arkadaşım" der.

Arkadaşı: "Desene Hasan bu zamanda kendi pantolunundaki söküğü görmeyi bırakıp, başkasının pantolunundaki yamaya gülme zamanı" demiş. Biraz daha sohbet ettikten sonra ayrılmışlar.

Yayınlanma Tarihi : 31/8/2019 19:26
Okunma Sayısı : 1154
reklam 1


Diğer Yazıları

  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN