BAŞKAN NALLAR, YENİ YÖNETİM OLARAK CİDDİ BİR BORÇ YÜKÜ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

BAŞKAN NALLAR, YENİ YÖNETİM OLARAK CİDDİ BİR BORÇ YÜKÜ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Süleymanpaşa Belediye’sini Ak Parti’li belediye başkanından 651.722.003,80 TL gibi devasa bir borçla devir alan CHP’li Belediye Başkanı Volkan Nallar, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem maddeleri ve gündem harici maddeler ile Nisan ayı meclis toplantısında ihtisas komisyonlarına havale edilen maddelerle ilgili komisyon raporları ve parti gruplarından gelen önergeler görüşülerek karara bağlandı.

BAŞARILI GÜREŞÇİYE BELEDİYEDEN ÖDÜL

Toplantıyı açılış konuşması ile başlatan Başkan Volkan Nallar, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce; 27-28 Nisan tarihleri arasında Konya’da yapılan Türkiye Duran Koçak 23 Yaş altı Kadınlar Güreş Şampiyonasında 53 kg kategorisinde Türkiye ikincisi olarak Gümüş Madalya kazanan Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Betül Günay’ı meclis üyelerinin huzuruna davet ederek kutladı. Nallar, başarılı sporcuya Süleymanpaşa Belediyesi adına 7500 TL ödül takdim etti.

GÜNDEM MADDELERİ VE KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda; daha önceden kamuoyuna ilan edilen meclis gündem maddeleri, gündem maddelerinin ilanından sonra müdürlüklerden gelen gündem harici maddeler, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında ihtisas komisyonlarına havale edilen maddelerle ilgili komisyon raporları ve parti grupları tarafından verilen önergeler sırasıyla görüşülerek karara bağlandı.

“İNŞALLAH HİÇBİR MÜLKÜMÜZÜ SATMAK ZORUNDA KALMAYIZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, meclis üyelerinin oyları ile 2024 yılı için belediye adına borçlanma, borçlara karşılık gayrimenkul devri gibi yetkileri devraldı. İlgili maddelerin görüşülmesi sırasında açıklamada bulunan Başkan Volkan Nallar, “Yeni yönetim olarak ciddi bir borç yükü ile karşı karşıyayız. İnşallah 5 yıl boyunca borçlarımız dolayısıyla herhangi bir mülkümüzü takas etmek ya da satmak zorunda kalmayız. Şu anda bu yetkileri siz değerli meclis üyelerimizden istiyorum ancak eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak her bir gayrimenkulle ilgili tek tek meclisimizin onayına başvuracağımın sözünü buradan veriyorum. Bir mülk satışı ya da takası söz konusu olursa tüm meclis üyelerimiz bundan haberdar olacaktır,” diye konuştu.

ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA HEYETİ SEÇİMİ YAPILDI

Meclis toplantısında Süleymanpaşa Çiftçi Malları Koruma Heyeti seçimi kapalı oylama ile gerçekleştirilirken, heyete 5 asil ve 5 yedek üye seçildi. Seçilen isimler şu şekilde:

Süleymanpaşa Çiftçi Koruma Heyeti Asil Üyeler:

Münür Bilgin, Sayit Çakır, Recep Yılmaz, Zeynel Hiçyılmaz ve Ender Karadağ

Yedek Üyeler:

Hasan Eren, Kadri Karakaş ve Ender Tunç.

Murakabe Heyeti Asil Üyeler:

Haydar İnal, Uğur Önbey, Cengiz Tiraki, Recep Akyurt ve Ömer Taş.

Yedek Üyeler:

Semih Üstün, Mehmet Yorulmaz ve Bilal Özdemir.

ÜÇ YENİ MÜDÜRLÜK KURULDU

Daha sonra Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde hizmet vermek üzere yeni müdürlüklerin oluşturulması konusunda ilgili maddeler meclis üyeleri tarafından değerlendirildi. Buna göre; Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde Park ve Bahçeler Birimi olarak hizmet veren birimin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak hizmete devam etmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğünün de kurulmasına Süleymanpaşa Belediye Meclisince oy birliği ile karar verildi.

58. KİRAZ FESTİVALİ’NİN BÜTÇESİ VE TARİHİ BELLİ OLDU

Toplantıda ayrıca 58. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nin 13-16 Haziran tarihleri arasında yapılması da görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Festivalin 8 milyon TL’lik bir bütçe ile gerçekleştirilmesi, bu bütçeye bağış yoluyla yapılacak desteklerin kabul edilmesi de kararlaştırıldı.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 4 HAZİRAN’DA

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Nisan ayında komisyonlara havale edilen maddelerin komisyon raporları görüşüldü. Gündem maddeleri ve komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Toplantısı sona erdi. Haziran ayı Meclis toplantısı 4 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek.

 

Yayınlanma Tarihi : 8/5/2024 20:48
Okunma Sayısı : 280
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER