BELEDİYE BAŞKANI BAŞOĞLU, SÖZÜNÜ TUTTU ZAMAN KAYBETMEDEN HİZMETLERİNE BAŞLADI

BELEDİYE BAŞKANI BAŞOĞLU, SÖZÜNÜ TUTTU ZAMAN KAYBETMEDEN HİZMETLERİNE BAŞLADI

Hayrabolu Belediye Başkanı Tuncer Başoğlu belediyeyi teslim aldıktan sonra ilk iş olarak da büyükşehir belediyesinin işbirliği ile tarla yollarının tesviyesine başladı.

Belediye Başkanı Tuncer Başoğlu, “Belediyecilik ciddiyet ister. 5 yıl boyunca hizmet edemediniz bari hizmet edene saygı duyun” diyerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yayınladığı yerel yönetimler hakkında belediyelerin üstüne düşen görevlerini belgelendirip, kendisine ait sosyal medya hesaplarından yaptığı  paylaşımda belediyecilik hizmetlerinin nasıl verildiğini örnekler vererek şu şekilde anlattı:

Hizmeti görünce Ak Parti Hayrabolu İlçe Başkanlığı da şaşırmış olacak ki dün yaptıkları bir paylaşım ile tarla yolları Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda diyerek eleştirmeye çalıştılar.

Büyükşehir Belediyesinin doğal meclis üyesi olan belediye başkanları Osman İnan, herşey büyükşehirin sorumluluğunda diyerek 5 yılı hizmet etmeden geçirdi onu anladık da bu 5 yılda ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluklarını da mı öğrenemediniz?

Bari, paylaşım yapmadan önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün yazısını okusaydınız.

Belediyecilik hizmetleri, seçime 2 hafta varken kendi sorumluluk alanındaki ağaçları bırakıp bir Pazar günü halkın gözü önünde diye büyükşehir sorumluluğundaki ağaçları budamaya benzemez.

Belediyecilik ciddiyet ister. 5 yıl boyunca hizmet edemediniz bari hizmet edene saygı duyun.

 

Yayınlanma Tarihi : 19/4/2024 00:46
Okunma Sayısı : 251
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER