BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YÜKSEL, DEĞİŞİM, GELİŞİM, DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ AÇIKLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YÜKSEL, DEĞİŞİM, GELİŞİM, DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ AÇIKLADI

“LAF DEĞİL, İŞ ÜRETMEYE GELİYORUZ!”

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için ‘Değişim, Gelişim, Dönüşüm’ projelerini, düzenlediği basın konferansıyla kamuoyuna açıkladı.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Enis Sülün Konferans Salonu’da düzenlenen etkinliğe, geçmiş dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı,  AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri ve Cumhur İttifakı’nın yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

PROJELERIN TANITIMI, TEKIRDAĞ'IN HER KÖŞESINDEN, 7'DEN 70'E TÜM VATANDAŞLARI KAPSAYICI BIR YAKLAŞIMLA GERÇEKLEŞTIRILDI.

Yüksel, konuşmasında 31 Mart seçimlerinin Tekirdağ için bir dönüm noktası teşkil ettiğini vurgulayarak, "Bu seçimlerle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İstanbul için temellerini attığı 'Gönül Belediyeciliği' anlayışını, 'Gerçek Belediyecilik' vizyonu altında Tekirdağ'ımızın tüm ilçelerine taşıyacağız" şeklinde konuştu. Adayın bu sözleri, Tekirdağ'ı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen projelerle dolu bir geleceğe taşıma arzusunu yansıttı.

Basın konferansında Yüksel, Tekirdağ’ın sahip olduğu eşsiz potansiyellere dikkat çekerek, sanayi, tarım, turizm ve lojistik alanlarında şehrin dinamiklerini şekillendirecek kapsamlı çalışmalar yapacaklarını söyledi; kentin stratejik konumu ile denize kıyısı olmasının ve sahip olduğu zengin tarihi değerlerin, şehrin geleceğine yönelik büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Yüksel, su sorununa ayrı bir başlık açtı.

Tekirdağ’ın karşı karşıya olduğu içme suyu sorununa değinen Yüksel, il genelinde yıllık 85 milyon metreküp içme suyu tüketildiğini anımsatarak, yaklaşık aynı miktardaki suyun da sanayi tesisleri tarafından yer altından çekildiğini ifade ederek, yeraltı su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir yönetimi için ciddi adımlar atacaklarını söyledi. Yüksel, bu sorunun çözümü noktasında, Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun deneyimlerinden faydalanarak yeni projeler hazırladıklarını vurgulayarak, geliştirilecek projelerle bu sorunun üstesinden geleceklerini söyledi.

Yüksel, Tekirdağ’da yaşayan tüm vatandaşların yıllardır, işletme hataları yüzünden fahiş oranda su faturası ödediğine dikkat çekerek, “Bu nedenle biz, göreve geldiğimizde Nisan ayında konutlarda kullanılan su bedellerini Mayıs faturalarına yansıtmayacağız. Bu bedelleri Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak biz ödeyeceğiz. Önümüzdeki dönem ayrıca, su faturası bedellerine kayıp kaçak oranı nispetince indirim yapacağız. Kısacası, artık su faturaları elektrik faturalarını geçmeyecek! Kayıp kaçağa neden olan işletme kaynaklı hataların bedelini, bundan sonra halkımız ödemeyecek!” diyerek bir müjde paylaştı.

YÜKSEL, TEKIRDAĞ'I MODERNIZE ETMEYI AMAÇLAYAN PROJELERI DETAYLARIYLA ANLATTI.

Bu projeler arasında, kentsel dönüşüm, şehir planlaması, afet hazırlığı ve ulaşım gibi kritik alanlarda yapılacak yenilikler yer aldı. Ayrıca, tarım ve hayvancılığı destekleyici, ilçeler arası entegrasyonu güçlendirici ve sosyal belediyecilik anlayışını ön plana çıkarıcı çalışmalar da bu vizyonun bir parçası olarak sunuldu.

Başkan Adayı Yüksel, Tekirdağ için çığır açacak projelerin başlangıcı olan tanıtım toplantısının ardından, açılan cuneytyuksel.com.tr internet adresi üzerinde tüm projelerin detaylı olarak incelenebileceğini duyurarak, tüm Tekirdağlılara, şehirlerinin geleceğini şekillendirecek projeleri daha yakından inceleme fırsatı sundu.

 

Yayınlanma Tarihi : 11/3/2024 22:25
Okunma Sayısı : 169
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER