CHP’NİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINDA TEKİRDAĞ NEDEN YETERSİZ KALDI

CHP’NİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINDA TEKİRDAĞ NEDEN YETERSİZ KALDI

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. Yılı CHP Tekirdağ İl Örgütü tarafından Merkez İlçe Süleymanpaşa’da organize edilen bir etkinlikle kutlandı.

Alan bayraklarla süslenmiş, emek verilmiş. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, özenle hazırlanmış konuşmasıyla ülke gündemini dile getirerek CHP’nin iktidar olmasıyla sorunların çözüleceğini ifade etmesinin yanısıra Tekirdağ CHP örgütlerini kast ederek:

“Birbirimize sıkı sıkıya sarılalım, birbirimize daha fazla destek olalım, birbirimizi tenkit etmekten ziyade birbirimize destek olacak, birbirimizin eksiklerini tamamlayacak hareketler içinde olalım…” dedi.

Şimdi birlikte sayalım…

CHP’li 7 belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. Yılı etkinliği için tören alanına geldi. Her biri yanında 3 kişi ile gelmiş olsa toplamda 21 kişi. Her bir ilçe başkanı da yanında 3 kişi getirdi diyelim. 11 ilçe 33 kişi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte 21 daire başkanı, 1, 2 müdür, şoförü, koruması, fotoğrafçısı ile tamı tamına 26 kişi. 30’u geçmeyen il kadın kolları, 30’u geçmeyen ilçe kadın kolları ve 50’yi geçmeyen CHP parti üyesi. Üç aşağı beş yukarı toplam: 190 kişi.

Çık ilçelerden ve büyükşehirden gelenleri, hesap makinasının eşittir tuşuna bas, gör gerçekleri.

Kendi kendini sorgula, de ki kendine 5 bin 300 olduğu söylenen sadece Süleymanpaşa’daki parti üyelerine gel diye mesajlar gittiği halde neden yoklar ?  İl genelinde 25 bin civarındaki parti üyesi gezegen mi değiştirdi?  Sadece onlar mı? Bin 400 parti üyem var diye geçinen kendilerini “Değişim Grubu” olarak tanıtan bu parti üyelerinin en az 400 kişisi neden Mustafa Kemal Atatürk’ün 2 eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıl dönümünde neden yoklar. İl, ilçe başkanlığı koltuklarına oturduktan sonra Atatürkçü, Kemalist, CHP’li olunamayacağını ne zaman anlayacaksınız?

 

Tekrar tören alanına dönelim…

Birbiri ardına tören alanından partiliye, vatandaşa verilen mesajlar orada bulunmanın heyecanı ile güzel olsa da Tekirdağ CHP’nin asıl gerçeği şu;

Sadece İl yönetimi asil ve yedek üyeleriyle katılsa 36, asil ve 36 yedek üye artı, 9 disiplin kurulu asil üyeleri ve İl Başkanı ile 81 kişi. Merkez ilçe olan Süleymanpaşa yönetim kurulu 24 asil, 24 yedek üye toplam 48 kişi. Sadece il ve ilçe yönetim kurulunda 129 kişi var.

Kadın kolları ve gençlik kollarını sayarsak o meydanda 250 kişi yetkili partili olmalıydı, her yetkili partili yanında 1 kişi getirse 500 kişi…

Nerede?

 

 

Yayınlanma Tarihi : 10/9/2021 01:15
Okunma Sayısı : 223
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN