CHP’NİN B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK

CHP’NİN B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK

2014’te koltuğa oturdu. İlk yaptığı, beraber yola çıktıklarını yolda bırakmak oldu. Onu o ballı koltuğa taşıyan İl başkanları, ilçe başkanları ve örgütlerle ters düştü. Belediye başkanlarını emir eri gibi gördü, ağamsın, paşamsın demeyenleri defterden sildi.

Sokakta yürüyen her Tekirdağlının hayatını etkileyen kararları alan Tekirdağlı olmayan, Tekirdağ’ı tanımayan daire başkanlarını baş tacı yaptı. Büyükşehir kadrolarına emekli olanları, kıyak emekli yapmak için çırpındı. Belediyeler hala ilçeme nasıl kilit taş, asfalt atarım derdindeyken esnafa, çiftçiye, üreticiye, tüketiciye, sanayiciye, turizmciye, sanatçıya, basına, işsizlikten kıvranan gençlere, sosyal hizmet bekleyen vatandaşa hiçbir katkısı olmadı.

 

Bir zamanlar CHP’nin kalesi Tekirdağ’dı. 2019’da 4 ilçe gitti. Diğerleri gibi o da hesap vermedi. Ona sorarsan, parayla yaptırıldığı ankette 30 büyükşehir içerisinde en başarılı 2. Büyükşehir Belediye Başkanı. Geçmişten ders alıp kimseyle barışmadı, kindarlığı devam ediyor. Daire başkanlarına güvenmiyor. Elinden gelse milletvekillerinin vekilliğini düşürecek. İl başkanını Yunanistan’a, ilçe başkanlarını Kars’a sürecek. Usulüne uygun yapılmadığı söylenen ihaleler yüzünden yaşanan kan kaybı cabası. Kendi içme suyunu bile dışardan satın alan, sorunlarla dolu TESKİ. Millet ittifakı’nın Tekirdağ ayağı verilmeyen daire başkanlıkları yüzünden bozulmak üzere…

 

Dikkat çekmek istediğim konu şu, “İYİ YÖNETMEK”  bu şehir iyi yönetiliyor olsaydı yukarda yazılan kötü gidişler bu satırlara olumlu olarak düşerdi. İyi yönetiliyor olsaydı partili, partisiz herkesin, muhalefetin diline düşmez, sahte anketlerle kendini avutmazdı. Tamam yerel seçimlere  daha var ama bu kötü gidişin önüne ‘yerel seçimlere son 6 ay kala’ başkan adayı çıkartmakla geçilemeyeceği de ortada. İşte bu yüzden genel merkez dahil, CHP Tekirdağ örgütleri, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları bu kısır döngüden kurtulmanın yollarını ‘Tekirdağ’da karşılığı olan, şehri yönetebileceğine inandıkları yeni bir büyükşehir belediye başkanı adayı ile aşılacağına inanıyor.’

 

Parti tabanında ön plana çıkan, hangisi olsun diye tartışılan isimler şimdiden belli oldu. Genel merkezin geri planda kal diye durdurduğu isimlerden biri CHP Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak’ın kardeşi Haluk Öztrak. CHP Tekirdağ milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer.

Haluk Öztrak’ın yolunu genel merkez kapadı. Candan Yüceer’in alevi kesimiyle adının özdeş olması tepki çeker, partilileri bile böler korkusu Yüceer’in  büyükşehire giden yolculuğunu engelliyor. Geriye İlhami Özcan Aygun ile Vahap Akay kalıyor.

CHPlilerin büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istedikleri isim her ne kadar Vahap Akay olsa da, “büyükşehire aday gösterildiğinde Çerkezköy’ü kaybederiz, Çerkezköy giderse büyükşehir de gider.” Şeklinde partililerin kafasında siyasi fırtınalar kopuyor.  

CHPlilerin geleneğinde kendisi gittikten sonra yerine başka birini getirme olasılığı güç olsa da Akay, örgütünle birlikte yerine geçecek ismi şimdiden belirlemeli ve genel merkez bunu görmeli.

Yoksa işi çok zor.”

 

Geriye kimin kaldığını siz anladınız.

 

 

Özer ENGİNLER.

Yayınlanma Tarihi : 17/10/2020 22:40
Okunma Sayısı : 1023
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN