CHP’YE GEÇEN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE HACİZLER YAĞMAYA BAŞLADI

CHP’YE GEÇEN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE HACİZLER YAĞMAYA BAŞLADI

CHP Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar ve başkan yardımcıları Ak Parti’den devir aldıkları belediyenin an itibarı ile güncel olan borçlarını kalem, kalem açıkladı.

Borca karşılık takas yapılan cami binası ve arazisi, Alzheimer Bakım Evi arazisinin 22 dönümlük kısmı, yeni Belediye Başkanı Volkan Nallar’ın mazbatasını almadan önce ve daha öncesinde yapılan doğrudan teminler, bankalara kredi borçları, SGK ve vergi borçları dahil kamu kurumlarına borçlar, personel ücret borçları, firma ve kişi borçları, diğer yapılan borçlar dahil “Ak Parti’den devir alınan belediyenin an itibarı ile güncel olan borcu toplam; 651.722.003,80 TL.”

CHP Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar ve başkan yardımcıları ilk basın toplantısını önceki dönem Ak Parti’li belediye başkanının yönettiği Süleymanpaşa Belediyesi’nin devasa borçları açıklayarak yaptı. İşin garip tarafı başkan Nallar’ın ifade ettiği gibi SGK ve vergi borçları yüzünden ‘belediye bizde kalsaydı bunlar olmazdı’ dercesine CHP’ye geçen belediye ye hacizlerin yağmaya başlaması.

Yapılan işlerin makyajla süslendiği, boya, badana yaparak kamuoyunun yanıltıldığı ‘devasa borçlar, CHP’li belediye tarafından ortaya çıkartıldıktan sonra kendini anca gösterdi!’ Belediyeyi Ak Parti kazansaydı bu büyük borcun altından ‘bolca doğrudan teminler’ yaparak sıyrılabileceklerini düşünesi geliyor insanın. Cesarete bakar mısın? Tıpkı Nasrettin Hoca fıkrası gibi olmuş. Koskoca cami binası arazisi ile birlikte borca karşılık satılıyor! Sormak lazım sizce, CHP’li belediyelerden biri borcuna karşılık arazisi ile birlikte cami satsa Türkiye’de CHP diye bir partiyi kalır mı?

Sayıları oldukça fazla bankamatik memurları, altlarına araba tahsis edilerek maaşa bağlandığı söylenen gazeteciler, sayıca fazla doğrudan teminlerin ne maksatla kimlere verildiği ve son yapılan ihaleler hakkındaki soruları yanıtlayan başkan Nallar, “dersime çalışıp basınla bir akşam yemeğinde gereken bilgileri vereceğim” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 5/5/2024 23:01
Okunma Sayısı : 170
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER