CHP ONLİNE ÜYELİK SİSTEMİ’NDE USULSÜZ ÜYE YAPMAK MÜMKÜN MÜ

CHP ONLİNE ÜYELİK SİSTEMİ’NDE USULSÜZ ÜYE YAPMAK MÜMKÜN MÜ

Eski ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı görevinden alındığını basın toplantısınla duyurduğunda usulsüz yapıldığını söylediği üyelerle ilgili “listede olanların kaçarı yok. Bu işleri kim yaptı, nasıl yaptı onları öğrenmeye çalışıyoruz.”, dedi.

 

Yağcıoğlu basın açıklamasında, “CHP lüks restaurantlarda dizayn edilemez” dedi. Masa başında CHP’yi kendisi dizayn etmek için online sistemde üye olanlara başta sahte üye dediler. Baktılar yapılan üyeler sahte değil gerçek, sonra usulsüz dediler.

 

Online üyeliklerle ilgili süreci anlatalım.

CHP online üyelik sistemi’nde usulsüz üye yapmak mümkün değil. Sahte üye yapmakta mümkün değil. Online Üyelikte kişinin TC’si ve kendi telefon numarası  ile online üyelik sistemine giriş yapıyorsun. Girilen telefon numarasına sistemden şifre geliyor. O şifreyi girmeden üyelik işlemi ilerlemiyor. Şifreyi girdiğinizde sistemde otamatik olarak kişinin seçmen adresi çıkıyor.

 

Buraya kadar tamam. Şimdi ne olursa üye olunamayacağına bakalım:

Son seçimde oy kullandığı seçmen adresiyle ilgili. Eğer kişi seçimlerde hiç oy kullanmamış sa yani, seçmen kütüğünde ismi yoksa üye olamıyor. Online üyelik  sisteminde 18 yaşını yeni doldurmuş ama seçmen olarak hiç oy kullanmamış kişi de üye olamıyor.

 

Online üyelik sistemine dönecek olursak:

Online üyelik sistemi seçmen adresine göre düzenlenmiş. Kişinin seçmen adresi çıkıyor ve soruyor; seçmen adresi ile ev adresiniz aynı mı diye. Siz, hayır   değil tercihinizi yaptığınızda sistemde otomatik olarak önünüze yazılı bilgi geliyor. Eğer ev adresinizin ikametgah belgesini size kargo ile gelen ıslak imzanızı atacağınız üye kayıt formuna eklemezseniz üyeliğiniz seçmen adresine yapılır yazısı çıkıyor.

 

Yani üyeliği ikametgah belgesi yoksa seçmen adresine yapıyor. Seçmen adresini değiştiremiyorsunuz. Online sistemde kişi, son seçimde bir başka ilde oy kullanmış ama daha sonra taşınmış. Bulunduğu yere üyeliğini taşıyabilmesi için sistem ikametgah ister. Veya, kişi seçmen adresinde üye olmak istiyor ama 15 günlüğüne yazlıkta, üye formunu yazlıktaki adresine istemesi için üye kayıt formunun eline geçmesi için ev adresi şıkkını koymuş genel merkez sisteme.

Sistem, seçmen adresinin farklı ev adresinin farklı olmasına bulunduğun yeri ikametgahla kanıtladığın taktirde izin veriyor. Kimse buna usulsüz üyelik  diyemez. Kimse benim iznim olmadan, ben onaylamadan online üye olamaz, diyemez. Online üyelik sisteminde usulsüz üye yapmak mümkün değil. Bir telefon numarası ile bir tek üye oluyor. Bir TC numarası ile bir tek üye oluyor. İki kişiyi üye yapmak mümkün  değil. Aslında hepsi gerçeği biliyor ama üyenin duymasını istemiyorlar. Usulsüz üye diyerek algı yaratmaya çalışıyorlar. Hepsi bu.

 

CHP’de dönen tezgah ona Süleymanpaşa’da seçim kazandırmayacak kadar büyük. Ne partiyi ne üyeyi takan yok. Tek gerçek koltuk.

 

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 13/11/2020 23:29
Okunma Sayısı : 930
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN