CHP SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI ŞEREF ÇETİN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

CHP SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI ŞEREF ÇETİN, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

"SÜLEYMANPAŞA'YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Şeref Çetin, muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltı programında, "Süleymanpaşa için söyleyecek bir sözü olan herkesi dinleyeceğiz. Bu şehri ortak bir akılla, birlikte yöneteceğiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Şeref Çetin, Süleymanpaşa muhtarları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Des Otel'de düzenlenen kahvaltı programına muhtarların ilgisi yoğun olurken, kahvaltı programına 60'tan fazla muhtar katıldı.

zenlenen kahvaltı programında Şeref Çetin, muhtarlara projelerinden bahsetti.

"SÜLEYMANPAŞA'NIN SORUNLARINI VE ÇÖZÜMLERİNİ BİLİYORUM"

30 yıldır inşaat mühendisi olarak bu şehirde hizmet verdiğini ve Süleymanpaşa'nın sorunlarını çok iyi bildiğinin altını çizen Çetin, "Ben Tekirdağ’ın Kılavuzlu köyündenim. Üniversite ve askerlik dönemim hariç tüm hayatım bu şejhirde geçti. Burada yaşayan birisi olarak Süleymanpaşa'nın sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu şehrin sorunlarını tespit ettik. Belediye başkanlığımız döneminde Süleymanpaşa'nın sorunlarını ortak bir akılla bilimin ışığında birlikte çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

MAHALLE MECLİSLERİ KURULACAK

Kahvaltı programında muhtarlara kısaca projelerinden de bahseden Şeref Çetin, şehir merkezindeki mahallelerde mahalle meclislerinin kurulacağını belirterek şunları söyledi: "Süleymanpaşa'da merkezde bulunan mahallelerimizde mahalle meclislerini kuracağız. Mahallelerimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını hep beraber tespit edip çözüm üreteceğiz. Ortak aklı çok önemsiyoruz. Belediyeler, sadece seçilen belediye başkanı ve belediye meclisi ile değil, o şehrin ortak aklı ile yönetilir. Biz de, ortak akılla, vatandaşlarımızla iç içe, istişareler gerçekleştirerek, hep beraber Süleymanpaşa'yı yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.

"ÇİFTÇİ ÜRETECEK, SÜLEYMANPAŞA KALKINACAK"

ylerin kaderine terk edildiğini ve üretimin günden güne düştüğünü belirten Şeref Çetin, global çapta bir gıda krizi ile karşı karşıya olduğumuzu ve çözümün yerelde tekrar üretimi teşvik etmek olduğunu söyledi. Çetin konuyla ilgili olarak, "Ülkemizde ve dünyada üretim zinciri kırılmış durumda. Çiftçimiz üretmiyor çünkü kazanamıyor. Köylerde üretimi yeniden canlandıracak, üreticilerimizin kazancını arttıracak projelerimiz var. Üreticilerimiz, Süleymanpaşa Belediyesi'nin desteği ile üretim yapacak. Süleymanpaşa Belediyesi de çiftçilerimizin ürünlerinin pazarlanmasını sağlayacak. Köylerimize sahip çıkmak zorundayız. Köylerimiz kalkınırsa Süleymanpaşa kalkınır" dedi.

"ERTUĞRUL MAHALLESİ TURİZM MERKEZİ OLACAK"

Tarihi Ertuğrul Mahallesi'nin, eski Tekirdağ görünümüne kavuşturulacağını ve turizme kazandırılacağını belirten Çetin, "Bu şehrin çok eski bir tarihi var. Ertuğrul Mahallesi, eski Tekirdağ’ın en güzel görüntüsüne sahip bir bölge. Bu bölgeye belediye olarak gerekli dokunuşları yapıp Ertuğrul Mahallemizi kent turizmine kazandıracağız. Tarihi evler, restaurant, kafe ve butik otelleri ile Trakya'nın turizm merkezi haline getireceğiz" şeklinde konuştu.

"SAHİLİMİZ SÜLEYMANPAŞA'YA DEĞER KATACAK"

leymanpaşa'nın çok güzel bir sahil şeridine sahip olduğunu ancak bu avantajdan yararlanamadığını belirten Aday Adayı Şeref Çetin şunları söyledi: "Çevre yolundan her gün 10 bin ile 15 bin arası araba geçiyor. Ancak bu arabalardan 50 tanesi dahi şehir merkezine girmiyor. Şehir Merkezinde insanların saatlerce vakit geçireceği, yemek yiyeceği alanlar mevcut değil. Süleymanpaşa'da yaşayan bizler, çok güzel bir sahil şeridine sahibiz ancak ne yazık ki sahilimizi ihtiyaçlarımıza uygun kullanamıyoruz. Sahilimizde insanların vakit geçireceği, bir şeyler yiyip içeceği, her keseye uygun alanlar oluşturacağız. Özellikle İstanbul'dan gelecek misafirlerimiz için Süleymanpaşa'yı, sahilimizi yaşam alanı, gezilecek birer cazibe merkezleri oluşturacağız."

"DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNEM VERECEĞİZ"

lgenin deprem diye bir gerçeğinin olduğunu belirten Şeref Çetin, "2004 yılından beri deprem konusu ile ilgili olarak çalışmalar hazırlıyorum. 30 yıldır inşaat mühendisi olarak bu şehirde çalışıyorum. Deprem ve kentsel dönüşüm konusunda bilgiliyim. Bir an önce yapı denetim laboratuvarı kuracağız. Süleymanpaşa'daki binaların depreme dayanıklılığını test edeceğiz. Bölge ve ada bazlı riskli bölgelerde kentsel dönüşümü başlatacağız. Süleymanpaşa'da yaşayan herkesin güvenli evlerde, mutlu bir yaşam sürdürmesi için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"AMACIMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR BELEDİYECİLİK OLUŞTURMAK"

Kahvaltı programında dile getirdiği projelerin, sadece küçük bir kesit olduğunu ve Süleymanpaşa için çok daha fazla proje tasarladıklarını ve bunları hayata geçireceklerinin sözünü veren Şeref Çetin, son olarak şunları söyledi: "Birisi 24 saat açık olmak üzere kreşler açıp çalışan kadınlarımızın yanında olacağız. Süleymanpaşa'da yapacağımız çok iş var. Köylerimiz, mahallelerimiz, öğrencilerimiz, emeklilerimiz, çalışan vatandaşlarımız kısacası bu şehirde yaşayan herkes için projeler hazırladık. Süleymanpaşa Belediyesi olarak her bir vatandaşımıza dokunacağız, her bir vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracağız. Bilimin ışığında ortak bir akılla Süleymanpaşa için çalışıp üreteceğiz. Katılımcı, demokrat, hesap veren ve hesap soran bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Muhtarlarımızla, odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, bu şehir için bir fikri olan herkesle istişare edeceğiz. Birlikte yepyeni bir Süleymanpaşa oluşturacağız"

Kahvaltı programı, soru cevap ile sona erdi. Programa katılan muhtarlar, merak ettiği soruları ve fikirlerini Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Şeref Çetin ile paylaştı.

 

Yayınlanma Tarihi : 29/9/2023 22:57
Okunma Sayısı : 377
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER