CHP SÜLEYMANPAŞA O KAHVALTIDA KENDİNİ BİTİRDİ

CHP SÜLEYMANPAŞA O KAHVALTIDA KENDİNİ BİTİRDİ

CHP’de sözleri geçen partili grupların birleşerek kaleme alıp tarafıma iletilen yazıyı aynen paylaşıyorum.

“Yağcıoğlu’nun ben dönene kadar tut diye bıraktığı yerini kusur etmeden tutan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz, yönetiminle birlikte partinin kadın üyelerine sabah kahvaltısı verdi. Bir kadın olarak İstanbul Sözleşmesi’ni her fırsatta kürsülerden bağırarak hatırlatan, kadın haklarını savunan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’de kahvaltıda yerini aldı.

 

Zannedildi ki, yönetim, kadınları bir araya getirip toparlayacak, barış sağlanıp onlara öncülük yapan kadın vekillerinle birlikte sulh çubukları içilecek. Sabah kahvaltısına gelen partili kadınları kapıda İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Çıtlak Başbuğ karşılayacak.

Öyle olmadı. İlçe Kadın Kolları Başkanı davet edildiği halde yönetiminle birlikte kahvaltıda yer almadı. Sebebini tahmin etmek güç değil. Kadınları toplamak, barıştırmak için düzenlenen etkinliğe kadın üyelerin yarısı çağrılmış, yarısı çağrılmamış. Kahvaltıya kimin sponsor olduğu tahmin edilen, birleştirici değil ayrıştırıcı bir toplantı da kim olmak ister. Üstelik, daha önce görev yapan, emek harcayan kadın kolları başkanları da yok. Bu resmen partiyi kendi çıkarları için ikiye bölmek değil de nedir?

 

İlginç olan şu, CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetimi  “…önümüzdeki süreçte yapılacak siyasi çalışmaların planlaması” diyerek yaptığı paylaşımda Tekirdağ’da yaşamadıkları, parti adına emek harcamadıkları farz edilerek “CHP Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve yönetimi de davet edilmedi.” Yok sayıldı. Adı İstanbul Sözleşmesi ile anılan kadın vekil Candan Yüceer, hani İlçe Kadın Kolları Başkanı, nerede İl Kadın Kolları Başkanı diye neden sormadı?

Parti içi kadınlara yönelik siyasi çalışmalar ‘Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Kadın Kolları Başkanı olmadan nasıl yapılır?’ Bu iş savaşa giden bir askerin tüfeğini alıp, mermileri unutmasına benzemez mi?

 

Herkes neyin ne olduğunu anlayabilecek yaşta. İlçe yönetiminle İl, ilçe kadın kollarını karşı karşıya getiren neden ‘eski ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu’nun görevden alınmasına sebep olan dosyalar hakkında dik durmaları.’ Sırf bu yüzden kendilerine göre yeni bir oluşum kurup  İl Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Kadın Kolları Başkanı’nın yerine yenilerini, kendilerine biat edecek, her denilene evet diyecek yönetimler getirmek değil mi? Bu kahvaltı da, adı İstanbul Sözleşmesi ile anılan kadın vekil Candan Yüceer’in de katkılarıyla birşeylerin üstünü örtmek için yeni il, yeni ilçe kadın kolları ve yönetimlerinin temeli atıldı.

 

CHP Genel Merkezi, kadın kolları başkanlarının olmadığı kadınlarla ilgili bir toplantıyı kadın kolları başkanlarını çağırarak sorgulamalı.

Bu bir parti suçudur.”

Yayınlanma Tarihi : 16/11/2020 00:19
Okunma Sayısı : 1085
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN