CUMARTESİ GÜNÜ CHP’DE DANANIN KUYRUĞU KOPACAK

CUMARTESİ GÜNÜ CHP’DE DANANIN KUYRUĞU KOPACAK

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak. Merkez ilçe Süleymanpaşa belediye başkanı kim olacak. ‘İlçelerin belediye başkanı adayları’ genel merkezin yapacağı kurultayda kazanan adaya göre mi şekil alacak?

Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa, Faik Öztrak kazanır. Öztrak kazanırsa, Vahap Akay Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, Volkan Nallar Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı olur. Benan Utku takım kaptanı, Levent Gündoğdu belediye başkan yardımcısı, Münür, Hasan, Mustafa, Ünal, Hülya diye kadro uzar gider. Seçim çalışmalarına başlayın diye emir alan diğer belediye başkanı adayları da muradına erer.

Özgür Özel kazanırsa, Candan Yüceer kazanır. Yüceer kazanırsa, kendisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, Hasan Aydık Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı olur. Yüceer ile hareket eden, İlker Yağcıoğlu, Şener Sayın, Cenk Boduç ve diğerleri kazanan kadroda yerini alır.

Bunların tam tersi olur mu?, siyaset bu olur. TBB Başkanı Kadir Albayrak birleştirici güç olarak yerinde kalır. Şeref Çetin, ortak aday olarak merkez ilçenin Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı seçilir.

Ya da,  Cumartesi gününden hemen sonra dananın kuyruğu kopar, Tekirdağ’ı dizayn edecek yeni isimler sahnede yerini alır.

İstanbul İl Başkanı seçimi çok önemli. 29 ilçe üstelik en büyükleri İstanbul İl Başkanı A. Adayı Özgür Çelik yani Özgür Özel ya da İmamoğlu’nun elinde. 11 ilçe Cemal Canpolat yani Kılıçdaroğlu’nda…

Birilerinin ön seçim dediğini duyar gibiyim…

 

Yayınlanma Tarihi : 3/10/2023 10:56
Okunma Sayısı : 791
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER