CÜNEYT YÜKSEL’İN TESKİ’YE İSYANI SÖZCÜ’YE MANŞET OLDU

CÜNEYT YÜKSEL’İN TESKİ’YE İSYANI SÖZCÜ’YE MANŞET OLDU

 

Süleymanpaşa sakinlerinin ve Belediyesi’nin başına gelenler yerelden sonra ulusal gazete haberlerine de konu olmaya başladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in haklı isyanına sessiz kalmayan Sözcü Gazetesi, yaşanan mağduriyeti manşetine taşıyarak: Şehri delik deşik ettiler başkan çıldırdı: “Aldığınız para size haram” diye başlık attı.

Tekirdağ’ın yenilenen altyapısının günün koşul ve şartlarına uymadığı gibi eksik ve hatalı malzemeler kullanılarak yapıldığını, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ilgili daire başkanları ile TESKİ yönetimi ve kadrolarının yangından mal kaçırır gibi herhangi bir kontrol olmadan, hak edilmeyen hak edişleri ödeyerek müteahhitlerin zengin edildiğini, patlayan su ve kanalizasyon sistemlerini onarmak için harcanacak paranın yapım maliyetinden daha yüksek olacağını belirtmiştim.

CHP’li belediyeler kurumsal kimliğe zarar gelmesin diye bağırlarına taş bassa da Ak Parti’li belediyeler özellikle Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel “buraları neden devamlı kazıp bizi mağdur ediyorsunuz, babanızın parası olsa böyle harcamazsınız” diyen Süleymanpaşalılara hesap vermek zorunda.

Olay şöyle gelişti;

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Süleymanpaşa Belediyesi’nin yapımını yeni bitirdiği yolları patlayan su ve kanalizasyon tamiri için tekrar tekrar kazması vatandaşın ve belediyenin başına dert oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü Süleymanpaşa ilçesindeki sokakları delik deşik edip olduğu gibi bıraktı. Duruma çok sinirlenen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise TESKİ’nin delik deşik ettiği sokakları tek tek gezerek, “Bu şehre ihanet ediyorsunuz. Aldığınız para size haram” dedi.

TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kazı sonrasında yolların olduğu gibi bırakılmasına tepki gösteren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel şunları söyledi:

ALDIĞINIZ PARA SİZE HARAM

“Süleymanpaşa'da yaşayan kıymetli hemşehrilerim Neredeyiz? 100. Yıl Mahallesi’ndeyiz. Artık siz de bunaldınız biliyorum ama bu konuda sizden başka sığınacak başka bir kapım yok. O yüzden derdimi de size anlatıyorum. Allah için şuraya bir bakın TESKİ bir patlak kazısı yapmış, bu şekilde bırakıp gitmiş. Şimdi buraya arabası düşen herkes ilk önce benim kulağımı çınlatıyor. Böyle bir belediye başkanı olur mu böyle bir hizmet olur mu?

Hem vallahi hem billahi bunlar benim işim değil. Eğer ki, bu şehirde bir çukura düşüyorsanız, bilin ki TESKİ yüzünden düşüyorsunuz. Sabahtan akşama kadar, günlerce yıllarca uğraşıyoruz bu şehrin yollarınla ilgili.

Biz yapıyoruz arkadan birileri gelip patlatıp bırakıyor. Yani buraya düşen bir arabanın hasar görmeden çıkma şansı var mı? Allah rızası için. Ben buradan TESKİ yöneticilerine seslenmek istiyorum. Yemin ederek söylüyorum. Aldığınız para size haram. Hani diyorum ya bu millete ihanet ediyorsunuz. Vallahi dibine kadar ihanet ediyorsunuz. Aynısını 100.Yıl’da Eski Sanayi’de de göstereceğim. Ya böyle bir rezillik olur mu Allah aşkına.

Kazdın bıraktın tamam Cüneyt yapacak. Yapacak tabi böyle bırakılır mı ya. Ya arıyor vatandaş beni, hiç bir şey bilmiyormusunuz diyor. Valla adam haklı bir şey de diyemiyorum. Ya zerre kadar utanmanız yok mu? Bu sokakta bu şehirde nasıl gezebiliyorsunuz. Yani bunu böyle bırakarak, bu sokaklarda bu şehirde nasıl gezebiliyorsunuz. Yazıklar olsun. Ben belediye başkanlığını keyif alarak yapıyorum. Milletimize hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Ama ne zaman ki sizin bu işleriniz görüyorum kendimden utanıyorum.”

“HİÇ Mİ ALLAH'TAN KORKUNUZ YOK”

“Yazıklar olsun size ya.

Kesmiş bırakmış, patlağını güya yapmış. Bu çukura girince arabanın altının vurmaması, lastiği yarmamasına imkan yok. Allah’tan korkun adamlar ya. Bu yapılır mı Allah rızası için. Yardın, kestin neyse bir malzeme serde biz yapana kadar idare etsin. Bu şekilde yapılır mı ya. Siz bunu bilerek yapıyorsunuz bu belli oldu. Çiftlikönü’ne çıktığımız yol üstündeyiz. Kaldırımı kırmışsın bırakmışsın. Kim sorarsa iş yaptın değil mi? Selimiye Cami’nin önündeyiz. Ne oldu da kalktın tam yolun ortasını kazdın? Ne hikmetse bu patlaklar tam da yolun ortasında oluyor.

Yani sizin tam çukurun içerisinde düşeceğiniz yerde oluyor. Zorunuza gitmesin gerçekten ihanet ediyorsunuz. Her geçen buraya giriyor. Ya iki kürek malzeme atmak zor mu geliyor. Nasılsa burası Süleymanpaşa Cüneyt Yüksel'e yazıyor bu değil mi. Öyle değil arkadaşlar. Bu şehirde herkes sizin ne yaptığınız artık çok iyi biliyor. Bunun anlatılabilir bir yanı kalmadı. Yeter artık ya. Bu insanların yüzüne nasıl bakacaksınız merak ediyorum. Bu yüzsüzlük boyutunu aşmış, sizi Allaha havale ediyorum”

 

Yayınlanma Tarihi : 22/9/2021 00:45
Okunma Sayısı : 592
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN