CÜNEYT YÜKSEL, MELEK MOSSO YÜZÜNDEN GİDERSE AK PARTİ TEKİRDAĞ’DA BİTER

CÜNEYT YÜKSEL, MELEK MOSSO YÜZÜNDEN GİDERSE AK PARTİ TEKİRDAĞ’DA BİTER

Şarkıcı Melek Mosso bir ödül töreninde:

"En Güçlü Cover Şarkı" ödülünün sahibi olarak yaptığı konuşmada, " Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim " demişti.

Şarkıcı Melek Mosso, 57. Uluslararası Kiraz Festivali’ne gelsin mi, gelmesin mi?, derken Melek Mosso ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Partili sosyal medya trolleri tarafından festival başlamadan linç edilmeye başlandı.

Ne oldu? Şarkıcı Melek Mosso festivale geldi ve…

konserde 100 binlerce vatandaşa seslenerek daha önce attığı tweet ve PowerTürk müzik ödüllerinde sahneden söylediği sözler nedeniyle özür diledi. Troller durmadı peşinden, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mücahit Birinci, sosyal medya hesabından attığı tweet te:

Milletin bunca tepkisine rağmen Melek Mosso denen şahsa ısrarla konser verdiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı’nı en yakın MKYK toplantısında gündeme getiriceğimi buradan ilan ediyorum.” dedi.

Konuyla ilgili parti kulislerinde konuşulanlar ve vatandaşların yaptığı yorumlar şu şekilde oldu:

“Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e yönelik karalama kampanyası Süleymanpaşa’da tutmaz. Melek Mosso, bu işin bahanesi, hedef Cüneyt Yüksel’in ta kendisi. Ak Parti MKYK üyesi Bilici, 8 ay sonra yerel seçimler var, Süleymanpaşa Belediyesi’ni kaybettirmek için çıktığın bu manidar yolun faturası sana ağır gelir. Milletin kafasında algı yaratıp bizi sanatçı ve kadın düşmanı pozisyonlarına sokma. Burası Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı, insanları mert ve aydın olur.”

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in, özür dilemek isteyen Melek Mosso’ya bu fırsatı vermesi doğru bir karar olduğu gibi Trakya halkının kadın özgürlüklerine, haklarına ne kadar önem verdiğinin bilinmesi gerekir. Bağımsız olarak belediye başkanlığına aday olup sınırları zorlayacak birini troller iyi tanımalı.

Şarkıcı Melek Mosso 57. Uluslararası Kiraz Festivali’nde "HELALLEŞMEK İSTİYORUM"dedi, özür diledi:

"Hemen bir konuya değinip güzelce sizlerle helalleşmek istiyorum. Son bir haftadır gündemi yersizce meşgul ettiğimin çok farkındayım ve bunun için çok çok üzgünüm. Öncelikle bilin isterim ki bizler kim ne söylerse söylesin asla ayrışan, asla birbiriyle düşman olan bir millet değiliz. Kim ne yaparsa yapsın asla böyle bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz.

Ben, kuzenini bir kadın cinayetine kurban vermiş bir kız çocuğu olarak bir şeyler söylemek istedim. Kadın cinayetlerini, kadın tacizlerine ses çıkarmak istedim. Anlıyorum ki başka yerlere çekildi. Başka şekilde anlaşıldı ama şunu belirtmek isterim ki buna da inanıyorum bu acılar siyaset üstü acılardır. Şuna inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum, canı gönülden bir kadın olarak. Bu denli kapsayıcı, bu denli birleştirici bir festivali günümüzde, böyle bir dönemde bu şekilde insanların hiçbir şekilde insanların huzursuzluğuna yer vermeden bizleri bir araya getiren tek bir yürek şeklinde burada toplayan ve belediye festivali için içinde yürekten acılar çekse bile bunu ne sizlere ne bana yansıtmadan özrümü kabul edip yüreğine basan Sayın Başkanımıza çok çok teşekkür ederim.

Eğer burada maksadını aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum. Çünkü bizler böyle şeylerle ayrıştırılmayacağız, bizler böyle şeylerle karşı karşıya gelmeyeceğiz. Biz Türk milleti olarak birbirini seven, dostluklarına güvenen, kardeşçe yaşayan, barış içinde yaşayan mükemmel bir millet olmaya devam edeceğiz. O yüzden hepinizi çok seviyorum geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Başkanımıza bu güzel festivali asla hiçbir şeyin gölgesinde bırakmadan muhteşem bir şekilde devam ettirdiği için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum."

Belediye Başkanı Yüksel, konuya açıklık getirmek için paylaşımda bulundu:

 

Yayınlanma Tarihi : 14/6/2023 03:39
Okunma Sayısı : 526
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER