DOĞRUYU BİLİP SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

Hasan Aga çay bahçesinde çayını yudumlarken yanına eskiden tanıdığı bir arkadaşı gelir. Karşılıklı ordan, burdan derken bir yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bir yandan Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’dan bahsedilir…

Hasan Aga’nın arkadaşı: “Hasan, sen Mestan Özcan’ı tanırmısın?” diye sordu.

Hasan Aga: “Dur bak sana neler anlatacağım” diyerek başlar anlatmaya…

Hasan Aga: Geçenlerde Mestan Özcan ve Kadir Albayrak’ın resmini biryerde yan yana gördüm. Bu resim beni eskiye, anılara götürdü. Yıllar önce, Özcanlar Köfte işletmesine gitmiştim, “Kadir Albayrak geldi. Kasada duran Arif amcaya hal hatır sorduktan sonra İsmail bey ne zaman gelecek, diye sordu. Arif amca, biraz sonra gelir dedi. Kadir Albayrak, işyerindeki en ön masaya oturarak, kız istemeye giden delikanlı gibi elleri dizinin üzerinde İsmail amcayı beklemeye başladı. İsmail amca çok geçmeden geldi. Kadir Albayrak onu görünce hemen ayağa kalktı, sonra kenarda oturup başbaşa konuştular.”

Arkadaşı: “Hasan, ne konuşmuşlar biliyormusun?

Hasan Aga: Sonradan öğrendim ki Kadir Albayrak “Tekel Şarap Fabrikası’nı zarara uğratmasından dolayı Diyarbakır’a gönderilmiş. O da İsmail amcaya geri getirilmesi konusunda rica etmeye gelmiş”

Arkadaşı: Desene Hasan, söylenenler boşuna değilmiş. Ak Partililer Mestan Özcan’dan, CHP’liler Kadir Albayrak’tan yana boşuna beklenti içine girmişler. Biz de, Tekirdağ’ın kaderi neden değişmedi deyip duruyoruz.

 

Hasan Aga: Biliyormusun o resim bana şunu anlattı, biri tüm sermayesi devletin olan işletmeyi zarara uğratarak kapanmasına neden oldu. Biri de büyüklerinden aldığı işletmeyi alıp büyüterek yüzlerce insana ekmek verdi. Ben siyasi kısmına karışmam ama bu bile bana bir yol gösterici oluyor.

Çaylarını bitirdiken sonra Hasan Aga’nın yanından arkadaşı, vay be diye söylenerek uzaklaşmış.

 

Not:

Yakında Kadir Albayrak’ın Tekel müdürü olduğu Ahmet Aygün’nün belediye başkanı, Recep Erol’un ve Mürsel Özcan'ın başkan yardımcısı oldukları dönemlerinle ilgili bir anımı da anlatacağım.

(Doğruyu bilip susan dilsiz şeytandır)

 

 

Ayhan YERSİZ

  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN