ENGİN GÜL, AK PARTİ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI A. ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ENGİN GÜL, AK PARTİ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI A. ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yeminli Mali Müşavir Engin Gül, AK Parti İlçe Başkanlığında Düzenlediği basın toplantısıyla Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Yeminli Mali Müşavir Engin Gül Basın toplantısına ilk olarak kendisini tanıtarak başladı.

Seçildiği takdirde Süleymapaşa’nın daha çok gelişmesi için gece gündüz demeden çalışacağını ifade eden Gül, şunları kaydetti;” Tüm bilgi ve birikimim ile çalışma gücümü Süleymanpaşada yaşayan vatandaşlarımızın hizmete daha iyi erişmesi için kullanacağım. Önceliğim yine deprem olacak, belediyenin çalışanlarının durduğu kiralık ve eski binaları deprem tedbirleri kapsamında personel ve buralardan hizmet alan halkımızın can güvenliği gözetilerek tahliye edeceğim. Buraları belediyenin kullanımından tamamen çıkartacağım. Belediye çalışanlarının tamamını deprem etkileri uygunluğu alınması halinde sahile taşıyacağım. Halkın belediyenin tüm birimlerine aynı anda ulaşması için ayakaltı hizmet yerleri şeklinde bütün birimleri tek havuzda toplayacağım. Süleymanpaşa belediye başkanlığı yönetim alanı içerisinde yer alan binalardaki atıl durumda olan görsel kirliliğe sebebiyet veren tüm tabelaları söktüreceğim. Belediye mali politikasını baştan aşağıya yenileyeceğim. Sıkı bir mali disiplin politikası uygulayacağım. Havuzlu meydandaki Dev ekranda belediyenin mevcutlarını, personel yapısını ve borçlarını yayınlatacağım. Belediyenin kurumsal kimlik yapısını ön plana çıkartacağım.

Bizler gelip geçiciyiz.

Bunun bilinciyle belediyenin künyesini taşıyan kamu kurumlarında yer alan tüm tanıtımlarda kurumsal kimliğe yer verdireceğim. Bölgeler arası su değişim projesi hayalimi Süleymanpaşa belediyecilik anlayışıyla tüm Türkiye‘ye yayacağım. Benim dönemimde vatandaşın işi kanuni ölçüler çerçevesinde olacak, vatandaş olmaz kelimesini duymayacak. Engellilerin kullanabileceği sosyal bir tesisi Süleymanpaşamıza kazandırmak istiyorum. Tekirdağspor‘un profesyonel 3. Lige çıkması için her türlü desteği sağlayacağım. Bir mali müşavir olarak mesleğimdeki Mali Müşavirleri unutacak değilim. Onlarda seçmenlerimizin bir kesimini oluşturuyor. Basında buradayken, Maliye Bakanımız sayın Mehmet ŞİMŞEK hocamız, ekonominin üst aklı olan sayın hocamız, sizden birkaç istirhamım olacak; ‘lütfen mali müşavirlere özel bir bütçe yapın. Mali Müşavirler sizin piyasadaki eliniz, Çok zor bir dönem geçiriyoruz. Esnaf olarak görülmedikleri için sıkıntıları var dile getiremiyorlar. Ben buradan dile getiriyorum.’

Sayın bakanım, yeşil pasaport, kdv oranı %1, 5 yıldır kullandıkları araçların değişimi için yenileme kaydıyla ötvsiz araç alım ayrıca ötvsiz akaryakıt talebinde bulunuyorum. Meslek mensuplarım adına. Umarım bu talebim sizin vasıtanızla kendisine ulaşır diyorum. 

Son olarak mesleğim gereği buradan sesleniyorum. Belediyelerin özel sektörle ortak olduğu sermaye şirketlerinde nakdi sermaye artışlarına enflasyon düzeltmesi süreci tamamlanana kadar yasak ya da kısıtlama getirilsin.

Olmazla İş Yürümez Oluruna Bak!

Olmazla iş yürümez oluruna bak Süleymanpaşa

Olmazla iş yürümez oluruna bak Tekirdağ

Olmazla iş yürümez oluruna bak Türkiye diyorum.“

Süleymanapaşa İlçe Başkanı Şirzat Filiz ise adaylık yarışında Yeminli Mali Müşavir Engin Gül’e başarılar diledi.

 

Yayınlanma Tarihi : 16/11/2023 19:07
Okunma Sayısı : 553
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER