EREĞLİ’DE TEMELİ ATILAN TEK ŞEY ‘YALAN’ OLDU

EREĞLİ’DE TEMELİ ATILAN TEK ŞEY ‘YALAN’ OLDU

Tekirdağ’da büyükşehir eliyle yapılan yatırım yok. Esnaf, çiftçi, geleceği çalınan vatandaş, yaşlısından gencine isyanda. İlçe belediye başkanları çaresiz kalmış, seçmenine hesap veremiyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Edirne gibi birçok CHPli belediye çalışıyor. Alım garantisi vererek üreticinin yanında oluyor. İşsizliği bitirmek için İmamoğlu, “Binlerce kişiye iş olanağı sağlayan 5. İstihdam ofisini Büyükçekmece’de açıyor” CHPli TBB Başkanı Kadir Albayrak ve ekibi yan gelip yatıyor. Bu gidişat iyi değil. Görmek istemiyorlar ama gerçekte büyük bir çöküş var. Bu dibe gidiş CHP’yi de beraberinde sürüklüyor.

 

Bugünkü konumuz Marmaraereğlisi ve Belediye Başkanı Hikmet Ata. Konuya bir takım ön bilgiler vererek girmek istedim.

 

2014’te ceketini koysan seçilecek yere CHP tarafından atanarak geldi. Yapılan yerel seçimlerde CHP 12/0’la bütün ilçeleri kazandı. Halk kişiye değil, CHP’ye oy verdi. O da bu vesileyle CHP’nin TBB Başkanı olarak seçildi. 2014 ile 2019 seçimi arasında geçen yıllar, Kadir Albayrak’ın 2019 seçim propagandasında söylediği “Ne kavgam bitti ne sevdam, Tekirdağ’a hizmete devam” sözlerine kurban gitti.

2019 seçimlerindeki sonuç; büyükşehir dahil 8’i CHP, 3’ü Ak Parti, 1’i DSP olarak bitti. Her önüne gelenle kavgası bitmeyen Kadir Albayrak’ın belediyelerle olan kavgası bitti mi?, bitmedi.

 

Başkan seçilmeden, 2014 seçim beyannamesinde yapacağım diye söz verdiği hiçbir projeyi yapmadan, 2019’da da her ilçeye başka, başka projeler yapacağım diye salladı, durdu. Yine yapmadı. Bu yüzden DSPli Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Kadir Albayrak’tan Ereğli için yatırımlara yönelik karşılık alamayınca ‘Ereğli’nin 6200 oyu ile birlikte Ak Parti’ye transfer olmak zorunda kaldı.’

Bugünü anlayıp, hangi yoldan olursa olsun yarını inşa etme sorumluluğu duyan herkes, halka hizmet götürünce tahtta kalacağını bilir. Hikmet Ata, Ereğli için, kendisi için doğru olanı yaptı.

 

Marmaraereğlisi’nle de kavgası bitmeyen TBB Başkanı Kadir Albayrak’ın Ereğli’de yapacağım diye söz verdiği, Hikmet Ata’nın Ak Parti’ye gitmesine sebep olan, hiçbiri yapılmayan projelere bir bakalım:

1- Marmaraereğlisi Rahmi Özcan Bulvarı Bazilika Önü Köprüsü.

2- Spor Parkları. Çocuk Parkları.

3- Marmaraereğlisi Çamlık Mesire Alanı Projesi.

4- Marmaraereğlisi Yeniçiftlik Kapalı Spor Salonu.

5- Marmaraereğlisi Sultanköy Çok Amaçlı Salon.

6- Marmaraereğlisi Yurt Projesi.

7- Marmaraereğlisi Yüzer İskele Projesi.

8- Marmaraereğlisi Şehirlerarası Otobüs Terminali.

 

Kadir Albayrak’ın, Marmaraereğlisi’ne ait utanç tablosu bu. Belediyeleri ekonomik kıskaç altına alıp, onlara parmak sallamak yıkım getirir. Her işte güven bir ruh gibidir, bir kere gitti mi, bir daha gelmesi çok zordur.

Albayrak, gerçekle yüzleşmiyor. Albayrak ve kadrosu, Atatürk gibi kurucu babaların arkasına saklanarak belediyecilik yaptım,  siyaset yaptım sanıyor. CHP’yi de buna alet ediyor. Belediye başkanı olmakla, belediyecilik yapmayı birbirine karıştırıyor. Halbuki, ikisi de ayrı şeyler. Peki, ya icraat, lafla peynir gemisi yürümez değil mi?

 

Tıpkı diğer ilçeler gibi burada da TEMELİ ATILAN TEK ŞEY ‘YALAN’ OLDU. Başkan Hikmet Ata ne yapsın?

 

Özer ENGİNLER.

Yayınlanma Tarihi : 8/9/2020 01:56
Okunma Sayısı : 610
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN