GÖKHAN METİNER’DEN SİVRİSİNEK İSYANI

GÖKHAN METİNER’DEN SİVRİSİNEK İSYANI

METİNER: TEKİRDAĞ’DA HER YER DEĞİRMENALTI DERESİ GİBİ

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, derelerin zamanında temizlenip yine zamanında larva mücadelesi yapılmadığı için vatandaşların evlerinde rahat bir şekilde oturamadığını söyleyerek belediyeleri ve DSİ’yi göreve çağırdı.

DEĞİRMENALTI DERESİ, REZİL HALDE İYİ

Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Devlet Su İşleri tarafından sel baskınlarına karşı derelerin yeterince temizlenmediğini ve belediyelerinde larva mücadelesini yapmadığını gündeme getirdi. Değirmenaltı Deresi’nin önünde basın açıklaması yapan Metiner, vatandaşların bu bölgede ve sahil şeridinde sivrisineklerden dolayı evlerinde duramadığını kaydetti.

‘TEKİRDAĞ’IN BÜTÜN DERELERİ AYNI HALDE‘

Metiner, “Bugün bir örnek teşkil eden Değirmenaltı Deresi'ndeyiz. sadece Değirmenaltı Deresi değil, Tekirdağ'ın hemen hemen her yerinde bu tür problemler yaşanan tüm derelerdeki durum aynı. Nedir bu? Örneğin burada iki tane problem var. Bir tanesi DSİ'nin temizliği. DSİ'nin temizliğini sadece yaz aylarına girerken yapmayıp yıl içerisinde belirli periyotlarda bunu yaparak dereleri rahatlatması, taşkınları önlemesi lazım” dedi.

‘İNSANLAR EVLERİNDE RAHAT OTURSUN’

Metiner: Diğer taraftan da belediyelerimiz ilaçlamalarını artık ilaçlama sistemlerini artık güncellemeli eski usulleri bir kenara bırakıp daha sıklıkla ilaçlamalar yaparak larvayı engelleyerek çalışmalı insanlar da evlerinde, yazlıklarında, Kumbağ’da, Değirmenaltı’nda İstanbul tarafında Ereğli'de her yerde her yerde camlarını rahat rahat açarak yazıkların olsun, kışlıkların da olsun, bu hiç fark etmez. Hayat standartlarını engellemeden yaşamaları lazım.

‘HERKES İŞİNİ YAPSIN’

Metiner, “Ancak malum bu işler yapılmadı, zamanında yapılmadı. Bir şekilde öncelikler içerisine alınmadığı için hayat standartları düşüyor ve sivrisinekle, haşeratla uğraşmaktan insanlar hayatlarını yaşayamıyor. Tüm belediyelere ve özellikle DSİ'ye sesleniyorum. Arkadaşlar, herkes işini yapsın lütfen” diye sözlerini kaydetti.

 

Yayınlanma Tarihi : 11/7/2023 13:24
Okunma Sayısı : 406
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER