HER YERİNDEN TARİH FIŞKIRAN MARMARAEREĞLİSİ HEP İHANETE UĞRAMIŞ

HER YERİNDEN TARİH FIŞKIRAN MARMARAEREĞLİSİ  HEP İHANETE UĞRAMIŞ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; CHP'li belediye meclis üyelerinin yazılı soru önergelerine yönelik düzenlediği basın toplantısında soru önergelerinden bazılarında belediye garajında, belediyeye ait olmayan bazı hususi araçların tamir bakım ve onarımlarının yapıldığı yönünde fotoğraflara dayandırılan iddialara yanıt verirken, eski yönetimin yaptığı yolsuzlukları da açıklamıştı.

 

Marmaraereğlisi CHP İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’dan başkan Hikmet Ata’nın belgelerle ortaya koyduğu yolsuzluk suçlamalarına cevap gelmemesi, soru önergeleri veren CHP'li belediye meclis üyelerinin sessizliğini koruması parti içinde ve vatandaşlar arasında “CHP içinde İSTİFA mekanizması neden çalıştırılmıyor” şeklinde karşılık gördü.

Sık sık görsel medya ve basınla bir araya bir araya gelip Marmaraereğlisi hakkında her türlü bilgi paylaşımının yapılacağını ortaya koyan başkan Ata, 31.Milyon TL borçla devraldığı yönetimin 15.Milyon TL’sini ödeyerek hız kesmeden, bahane üretmeden çalışmalarına devam ediyor.

 

Bir yandan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın talimatıyla, bayram öncesinde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan mezarlık ve bağlantı yolları, sıkıştırılabilir beton yol ile kaplandı.

 

Bir yandan, “Hiçbir vatandaşımızın ayağının, çamura değmesini istemiyoruz.” Söylemi ile Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Sinem Özüpek’in önderliğinde; ‘ulaşımda kaliteyi artırmak, yaya ve taşıt trafiğine uygun hale getirmek için ilçe merkezi ve mahallelerde yol yapım çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.’

 

“Trakya’mın vitrin kenti Marmaraereğlimize hak ettiği değeri vererek, daha da güzelleştirerek çalışmalarımız büyük bir hızla devam edecek.’’ diyen Ata, Modern ve daha yaşanılabilir bir Marmaraereğlisi için ilçenin dört bir yanında çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederek; “Gerek ilçe merkezi gerekse ilçemize bağlı mahallelerde yeni park yapımından, ağaç budamaya kadar ekiplerimiz, yoğun mesai harcıyorlar. Özellikle kavşak ve refüjlerde, tehlike arz eden noktalarda, ot biçme ve ağaç budama çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Ağaç ve çiçeklerimizin bakımlarını, alanında uzman personeller, türlerine göre yapıyor ve sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlıyor. Trakya’mın vitrin kenti Marmaraereğli’mize hak ettiği değeri vererek, daha da güzelleştirerek çalışmalarımız büyük bir hızla devam edecek.’’ dedi.

 

Her yerinden tarih fışkıran bu kent, kendisini yönetenler tarafından hep ihanete uğramış. Hak ettiği değer verilmiş olsaydı Marmaraereğlisi bugün, “çeşitli kültürel etkinliklerin yapıldığı, tarihçilerin açıklamalarını bu kentten yaptığı, sayısız konferansların düzenlendiği, birçok sportif aktiviyetelerin yapıldığı, sanat ve müzik dünyasından, kampçılarından karavancılarına varıncaya kadar buluştuğu bir kent olurdu.

 

Yukarda belediyenin asri görevleri arasında olanları haber yapmak zorunda kaldık. Marmaraereğlisi’nde bugüne kadar hiçbirşey yapılmadığı gibi sadece CHP’li İbrahim Uyan belediyesinde çalışan 2 personele kendilerinin bilgisi olmadan 105.000.00 TL ödeme yapılmış. Sadece ağaç alımına 253.051.00 TL ödeme yapılmış. Sadece Marmaraereğlisi CHP İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın İmtiyaz Sahibi olduğu Perinthos Yayıncılığa 2018 yılı ve 2019 yıllının ilk üç aylık döneminde toplamda 699.872.00 TL para ödenmiş. Daha neler neler…

 

Marmaraereğlisi’ne harcanacak bu paralar hep birilerinin cebine gitmiş. Bu yüzden Marmaraereğlisi Trakya’nın parlayan yıldızı olamamış. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, işe Marmaraereğlisi’ni soyanları teşhir etmekle başladı, gerisi gelir.

 

 

Özer ENGİNLER.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 3/8/2020 23:14
Okunma Sayısı : 751
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN