HİKMET ATA, EREĞLİ’YE “SÖZÜMÜZ VAR” DEDİ, İŞE BAŞLADI

HİKMET ATA, EREĞLİ’YE “SÖZÜMÜZ VAR” DEDİ, İŞE BAŞLADI

“Ereğliye sözümüz var” dedi, işe başladı. Belediye başkanlarına fırsat verildiğinde neler yapılacağını Ak Parti’ye geçerek kanıtladı. Hantallıkta sınır tanımayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın parmaklarında oynattığı belediye başkanları arasından sıyrılarak hem ilçesini, hem de bir daha ki dönem için kendini kurtardı. Hizmet veren bir başkan olarak kaybetse de ‘ben hizmet ettim, siyasete  kurban oldum’ diyebilir.

Şöyle anlatayım;

“Her yerinden tarih fışkıran bu kent, kendisini yönetenler tarafından hep ihanete uğramış. Hak ettiği değer verilmiş olsaydı Marmaraereğlisi bugün, “çeşitli kültürel etkinliklerin yapıldığı, tarihçilerin açıklamalarını bu kentten yaptığı, sayısız konferansların düzenlendiği, birçok sportif aktiviyetelerin yapıldığı, sanat ve müzik dünyasından, kampçılarından karavancılarına varıncaya kadar buluştuğu bir kent olurdu.” demiştim “HER YERİNDEN TARİH FIŞKIRAN MARMARAEREĞLİSİ HEP İHANETE UĞRAMIŞ” adınla paylaştığımız haberde.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Ak Parti’ye geçerken yaptığı konuşmada “Bazı isteklerimiz, bazı taleplerimiz karşılanacaktır…” dedi. Bu beklentiyle bugüne kadar Ereğli’ye verilmeyen değerlerin, yapılmayan projelerin kapısını açtı. İlk hareket, halkın sosyalleşeceği, sahilde yaratılacak etkinlik alanlarını başlatmakla oldu.

 

Arka Deniz Kıyı Düzenleme Projesi’nde Start Verildi

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; Marmaraereğlisi’nin çehresini değiştirecek olan dev proje için çalışmaların başladığının müjdesini verdi.

Arka Deniz Kıyı Düzenleme Projesi çalışmaları başladı. Şuanda atıl bir durumda kullanılmakta olan, Mezbahaaltı-Güngörmez mevkii arasında yer alan bölge, tarihi dokusu korunarak en az müdahale ile yeniden düzenlenecek. Peyzaj çalışması ve halkın gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı sosyal tesislerin konumlandırılması şeklinde iki kısımdan oluşacak olan projenin; kültürden spora birçok alanda ilçeye fayda sağlayarak, iç ve dış turizme büyük katkı sağlaması amaçlanıyor.

 

"Sözümüz var bize inananlara, Marmaraereğlimizi Trakya’nın en güzel ilçesi yapacağız."

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ata; ”Arka deniz kıyı düzenleme projemizde, onaydan geçen izinlerimizin ardından ilk aşamaya geçmenin vermiş olduğu mutluluk içerisindeyiz. Zemin etüdü incelemeleri yapılmasıyla beraber dolgu alanı çalışmalarına geçildi. Mutluyuz ve en az halkımız kadar biz de heyecanlıyız. Tarihin yeşilin ve denizin iç içe geçtiği bir sahil. Marmaraereğlimiz için en güzelini hayal ediyor ve hayata geçiriyoruz.  Bu güne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın kısa bir özetiydi. Asıl hikayemiz şimdi başlıyor. Halkımız için, daha güzel bir Marmaraereğlisi için, önümüzde daha çok projelerimiz var. Sözümüz var bize inananlara, Marmaraereğlimizi Trakya’nın en güzel ilçesi yapacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : 27/9/2020 17:34
Okunma Sayısı : 464
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN