İYİ PARTİ’DEN SEÇİM HAZIRLIĞI TOPLANTISI

İYİ PARTİ’DEN SEÇİM HAZIRLIĞI TOPLANTISI

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapılan geniş katılımlı istişare ve seçime hazırlık toplantısında İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Tolga Akalın, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Seçim işleri Başkan Yardımcıları GİK Üyeleri Dursun Çolak ve Kürşad, İlçe başkanları, seçim işleri başkanları ve üyeler ile bir araya geldi.

Kendi aralarında yapacakları istişare ve seçime hazırlık toplantısına geçmeden basına doyurucu bilgiler veren İl Başkanı Sertaç Alkaya ve İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Tolga Akalın ‘Tekirdağ’ın sorunlarını, özellikle tarıma ve insana yönelik kuraklık hakkında çözüme dayalı su ve sulama projelerini kısmi bile olsa masaya yatırarak sadece Trakya’ya değil, Türkiye’nin tamamına verdikleri mesaj çok önemliydi.’

Alkaya’nın kürsüye çıktığında çok acele gündem olması gereken su sorununu duyarsız kalanların gözüne sokarak alınacak önlemlere yönelik:  “Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz, sulama yapılabilse 2. Bir GAP olabilecek ilimizde sulama için yeterli yatırım yapılmamaktadır” dedi.

Alkaya partililere ve basına yönelik yaptığı açıklamada:

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Tekirdağ’ımız adeta terkedilmiş bir şehir gibi büyük sorunlarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz, sulama yapılabilse 2. Bir GAP olabilecek ilimizde sulama için yeterli yatırım yapılmamaktadır” dedi.

‘TEKİRDAĞ’DA SULAMA İÇİN YETERLİ YATIRIM YAPILMAMAKTADIR’

İYİ Parti’nin Türkiye partisi olduğunu ifade eden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Tekirdağ’ımız adeta terkedilmiş bir şehir gibi büyük sorunlarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz, sulama yapılabilse 2. Bir GAP olabilecek ilimizde sulama için yeterli yatırım yapılmamaktadır. Tedbir alınmazsa birkaç yıl içinde içme suyunu bile karşılanmakta büyük zorluklar yaşanacaktır. Niteliksiz sanayi nedeniyle toprakları ve çevresi kirletilmiş bir Tekirdağ ile karşı karşıyayız” dedi.

‘İYİ PARTİ İKTİDARINDAN BAŞKA ÇÖZÜM’

Alkaya, “Yapılmayan, başlayıp ta bitmeyen yatırımlarla Tekirdağ sancılar içinde kıvranmaktadır. Sayın Başkanım diyeceksiniz ki, Tekirdağ’ın bir vekili TBMM Meclis başkanı, bir diğer vekili ise CHP’nin ikinci adamı onlar bu sorunlara niye müdahil olmuyorlar. Maalesef üzüntümüz de ondan. Sanki tiyatro oynanıyor uzun tartışmalar var fakat sonuç yok. Sayın Milletvekilimizin gayretleri de ikili kavgayı sonlandırmaya yetmemektedir. Nereden bakılırsa bakılsın artık İYİ Parti iktidarından başka çözüm görünmüyor. İnanıyoruz ki, İYİ Parti iktidarında üç Kemaller diyarı Tekirdağ da hakkı olan yatırımları alacaktır” diye konuştu.

Yaptığı açıklamarı vücut dilinle birleştirerek partilisine, basına ve vatandaşa seslenen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın, Tekirdağ seçim koordinasyon kurulu toplantısında yaptığı konuşmada;

“Türk siyasi tarihinin gördüğü en muazzam mücadele sonucu doğmuş siyasi hareketin, gene en zor döneminde omuz vermiş kişilersiniz. İYİ Parti rüzgâr nereden eserse essin dimdik durabilenlerin hareketidir.

Biz İYİ Partiyi kurana kadar Türkiye’de siyasi parti kurma cesaretini gösterme cesareti yoktu. Bugün aklına esen parti kuruyor. İYİ Parti cesur ve vatanını sevenlerin bir hareketidir. Önümüzdeki iktidara değil önümüzdeki yüzyıla da talip bir siyasi partiyiz. Türkiye’yi yeni değerler üzerine inşa edeceğiz. Böyle bir kuruluş kolay olmamıştır. İYİ Parti Tek Parti iktidarının, tek parti basınının ve tek parti idaresinin olduğu bir dönemde bir halk hareketi olarak milletin bağrından doğmuş bir partidir. Biz Türk siyasetini top yekûn değiştirmek üzere yola çıkmış iktidara yürüyen bir siyasi hareketiz.

İYİ Parti. 2017 yılında bir kirli referandum yaşandı. O kirli referandum sonrası ittifakları doğurdu. 2002 yılında İktidara gelmelerinden sonra bu iktidarın gücü bir şeyleri iyi yapmaktan gelmiyor. Bu iktidarın gücü ceberut yöntemlerle muhalefeti kontrol edebilme kudretinden ve teşebbüsünden geliyor. Hatırlanacağı üzere Türkiye’de bir Genç Parti hareketi vardı. 2003 yılında Cem Uzan üzerinden Genç Parti Tasfiye edildi. Tekrar hatırlanacağı üzere 2007 yılında bir ANAP ve Doğru yol Partisi birleşmesi vardı. O dönemki ATO Başkanı Sinan Aygün “Birilerinin görünmez bir eli değil değdi ne olduğunu anlamadık dedi” İktidarın mafya ile içselleşen organizasyonlarında görüldüğü gibi o görünmez el ittifak parçasının bir tarafına müstakil konforlu çok rahat bir cezaevi süreci yaşatılarak o ittifakı bozdu.”

“Has Parti eski Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un o dönem çok dinamik muhalefet yaptığını ifade eden Akalın “ Sayın Numan Kurtulmuş’u yanlarına aldılar. Bu günlerin meşhur bakanı Soylu vardı. Kendisi DP bünyesinde çok ciddi ve dinamik bir muhalefet yapıyordu. Yanlarına alarak Bakanlık görevi verdiler. Bu kadar organizasyon içersinde 7 Haziran 1 Kasım genel seçimleri arasında Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e bakanlık teklif ettiler. İYİ Parti bunları elinin tersiyle iten bir Türk anasının, bir Türk kadının feragat örnekliğinde kurulmuş bir siyasi harekettir. Bu güne kadar kontrol edemedikleri tek siyasi lider ve onun öncülüğünde kurulan İYİ Parti hareketidir. Onun için bu teşkilat toplantımızda yüz yıl sonra torunlarımızın torunlarının da İYİ Parti’de nasıl siyaset yapabileceğini teşkilatlanma zemini sandık üzerinde konuşacağız. İYİ Parti üç günlük bir siyasi hevesle kurulmuş bir siyasi parti değildir”

“Yerel olarak da belirtmem gereken hususular var. İl başkanımız Sertaç ALKAYA’nın da konuşmasında vurguladığı gibi sadece Tekirdağ değil tüm Trakya alması gereken hizmetleri alamamaktadır. Meriç nehrinin ancak altıda birini sulamada kullanabilmekteyiz. Yaklaşık yedi buçuk milyar metreküp suyumuz boş yere Ege Denizine akmaktadır. Bunun en büyük sebebi Trakya milletvekilleri arasında bir politik güç oluşturup, yapılacak  barajla Meriç suları Trakya ovalarına aktarılabilirdi. Böylece tarım üretimimizi iki katına çıkarmak mümkün olurdu. Maalesef bugüne kadar bu yapılamadı. İnşaallah ilk seçimlerde Trakya’nın politik gücü İYİ parti merkezli oluşarak Tekirdağ ve tüm Trakya özlenen yatırımlara kavuşacaktır.” dedi.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 5/7/2021 00:52
Okunma Sayısı : 677
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN