İYİ PARTİ'DEN CAHİT ÖZKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

İYİ PARTİ

29.08.2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan “Akılda Kalsın” programında İYİ Parti’ye ithamda bulunan sözler sarf eden AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan konuşmasında; “İYİ parti ‘fetö’ nün kurdurttuğu partidir. Bu kadar net bir ifadedir bu” dedi.

Bu açıklamanın ardından Tekirdağ çapında harekete geçen İYİ parti İl, İlçe Örgütleri ve Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan Hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlaması ile Cahit Özkan hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Kendisi maklube yerken, arabasını FG plakalı alırken o zaman Balyoz ve FETÖ davalarının avukatlığını yaparken ne oldu da İYİ Parti FETÖ’cü oldu” dedi. Tekirdağ Adliyelerinde İYİ parti adına Cahit Özkan’a karşı suç duyurusunda bulunan İYİ parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, adliye kapısından yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

 

“Tekirdağ Teşkilatları olarak,

İYİ Parti’ye ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e hakaret ve iftiralarda bulunan AKP’li Av. Cahit Özkan hakkında, Tekirdağ Milletvekilimiz Sn. Enez Kaplan, Tüm İlçe Başkanlarım ve Yöneticilerimiz ile birlikte Tekirdağ Adliyelerinde suç duyurusunda bulunduk. Biz hala bu ülkede adaletin varlığına inanıyoruz.

Değerli arkadaşlar ve basınımızın değerli temsilcileri,

Bugün 1 Eylül dünya barış günüdür kutlu olsun. Acının, gözyaşının, savaşın olmadığı, huzurun egemen olduğu, savaşların yaşanmadığı bir dünya ve ülke arzuluyoruz. Fakat ülkemizde uygulanan iktidar politikası barış ve huzurdan tamamen uzaktır.

29. 08. 2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan “Akılda Kalsın” programında; Cahit Özkan AK Parti Grup Başkanvekili konuşmasında; İYİ parti ‘fetö nün kurdurttuğu partidir. Bu kadar net bir ifadedir bu. Diyerek; tüm İYİ Parti Teşkilatlarını, parti üyelerimizi hatta oy veren seçmeleri kapsar bir biçimde alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılayarak suç işlemiştir. Bu nedenle tüm teşkilatlar olarak böyle bir suçlamayı şiddetle kınamakla birlikte ilgili şahıs hakkında suç duyurusunda da bulunuyoruz.

Cahit ÖZKAN’a da buradan bir kez daha seslenmek istiyoruz. Sayın Özkan bu iftira partimize ve partililerimize daha önce defalarca yapıldı ama tutmadı. Müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırarak bir yol bulmaya ve aklınız sıra partinizin erimesini durdurmaya çalışıyorsun ama nafile. Herkes gayet net görüyor ki, gitmekte olan Akp, ilk seçimde gelmekte olan da İYİ partidir. Maalesef bu gözlem sizi hırçınlaştırıp ve sağa sola sebepsiz yere saldırmanız da bundandır.

Sayın Özkan, halkımız bu kadar sıkıntı içindeyken; Bugün ülkemizin normalleşmeye ihtiyacı var. Ülkemizin sukunet ve huzura ihtiyacı var. Partinizin siyasetinde hakim dil haline gelen kabalıktan ve hakaretten kurtulup, nezaket ve şahsilikten çıkarılmış bir kuvvay ı Milliye diline ihtiyaç vardır. Ülkemizin şefkat ve adalet diline ihtiyacı varken 20 senedir yaptığınız gibi hala gerginliklerden medet umuyorsunuz. Ama nafile, bezirgan saltanatının biteceği günler yaklaşmıştır. İYİ parti olarak yoksulluk kapanında ve korkularla sıkıştırılmaya çalışan halkımız ilk seçimde sizlere unutamayacağınız bir ders verecektir.

Bizler de milletin sesi olmaya devam edeceğiz ve hiçbir güç bizi durduramayacaktır.”

Milletvekili Kaplan, “Madem biz FETÖ’cüydük de bende milletvekiliyim oda milletvekili benim de geçmişim onun da geçmişinin araştırılmasını istiyorum. Madem öyle 3 sefer İYİ Parti, 2 sefer de CHP meclise FETÖ’yü araştırma önergesi verdik kabul etmediler. Madem FETÖ’cüydük kabul etmeliydiler. Ben ona sadece bunu söylemek istiyorum. Kendisi maklube yerken, arabasını FG plakalı alırken o zaman Balyoz ve FETÖ davalarının avukatlığını yaparken ne oldu da İYİ Parti FETÖ’cü oldu. Çünkü İYİ Parti yükseliyor. AK Parti’nin yerine İYİ Parti gelecektir bir dahaki döneme” dedi.

 

SUÇ DUYURUSUNUN BELGELERİ...

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2/9/2021 02:50
Okunma Sayısı : 492
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN