KADİR ALBAYRAK’IN 6,5 SENESİ BOŞ VAATLERLE GEÇTİ

KADİR ALBAYRAK’IN 6,5 SENESİ BOŞ VAATLERLE GEÇTİ

KADİR ALBAYRAK’IN 6,5 SENESİ BOŞ VAATLERLE GEÇTİ

YALAN DÜNYA…

2014 yerel seçimlerinde seçilerek değil, atanarak, parti içi demokrasi kurallarına göre CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Aday olduğu sırada seçilmek için Tekirdağlılara her ilçede yapılacak projeleri tek tek açıkladı. Vatandaşa neler yapacağını anlatan kitapçıklar dağıttı. Verdiği sözlerin garantisi olsun diye söylenen ‘Tekirdağ’ın Kadir Abisi’ şarkıları eşliğinde taahhütname bile yayınladı.

 

2014 seçimlerinde, CHP Tekirdağ’ı 11 ilçe ve büyükşehir belediyesiyle birlikte 12/0 kazandı. Parti teşkilatları, vekiller, 11 ilçe belediye başkanı yok sayıldı, adam kendini tek kişilik ordu sandı. Zamanla yarıştı, 11 ilçeyi köstebek yuvasına çevirdi, sonunda altyapı bitti. Geçen gün yağan şiddetli yağmurdan sonra “SAĞLAM ALTYAPI İLE SEL VE TAŞKINLARIN ÖNÜNE GEÇTİK” dedi. Peşinden, Değirmenaltı’nı seller götürdü. Üstelik ilçe başkanının iş yerinin hemen önü, iyi mi…

 

Belediye başkanlarınla papaz, il, ilçe başkanlarıyla küs, vekilleri görmek istemez, yazılı basın ve görsel medyayla arası hiç yok, millet ittifakının telefonlarına bile bakmaz, yayınladığı taahhütnamede “Yoksulluğu kader olmaktan çıkararak herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam düzeyine sahip olmasını sağlamak” için “Şerefim üzerine söz veriyorum” diye beyanda bulunduğu halde kılı bile kıpırdamaz.

 

2 tane Eskişehir yapılabilecek devasa bir bütçeyle ilk 5 yılını kendi belediye binasını bile yapamadan, kurumlarınla birlikte kira köşelerinde sürünerek ‘yapacağım diye söz verdiği projelerinden hiç bahsetmeden’ böyle geçirdi.

 

Gele, gele, geldik 2019 yerel seçimlerine. 2019 yerel seçimlerinde de parti içi demokrasi çalıştı, akıllı adam vesselam yine atanarak belediye başkan adayı oldu. 2014’te söz verdiği,  yapmadığı projeler unutuldu sanarak bu sefer de yeni projelerini halka tek tek anlattı. Projelerini anlattığı videoları sosyal medyadan paylaştı. Kimse, sen daha önce de sözler vermiştin demedi. Seçimler yapıldı, bu sefer CHP Tekirdağ’da büyükşehiri oy kaybına uğrayarak kazandı. Albayrak mazbatasını aldıktan sonra Ak Parti’yi kast ederek, “Sıradaki gelsin” dedi, ama merkez dahil 4 ilçe elden gitti.

 

Albayrak’tan ses yok. Projelerin bir kısmı yarım kaldı, tamamına yakını hiç başlamadı. 6,5 sene boş vaatlerle geçti. O, herşeye rağmen süper maaşınla koltuğunda oturuyor. Partisinin binası ona rağmen inşallah bitecek!..

 

İzleyeceğiniz video haberde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın 2019 seçimlerinde Tekirdağ halkını aldatarak,  yapacağım diye söz verdiği beyanları var. Eğer silmediyse bu videoyu kendi sayfasında da bulabilirsiniz.

 

 

Özer Enginler

 

Yayınlanma Tarihi : 2/6/2020 03:08
Okunma Sayısı : 1084
reklam 1
YOUTUBE
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
Günlük Kurlar