KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA PLATFORMU 4 FARKLI ÜLKENİN GENÇLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA PLATFORMU 4 FARKLI ÜLKENİN GENÇLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Avrupa Birliği Gençlik Değişim Koordinatörlüğü tarafından onaylan ‘Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Platformu’  gençlerinin yazdığı proje hayata geçirildi.

4 farklı ülkeden 30 genci Tekirdağ’da buluşturan proje kapsamında birçok etkinliğe yer verilirken Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, çocuk biriminden Nimet Seval Karademir destekleriyle İl Müdür Yardımcılarından Yunus Emre Çevik’i ziyaret edilerek projenin hangi amaçlara hizmet ettiği anlatıldı.

Tekirdağ Çocuk Evleri için alınan hediyelerin teslim edilmesinin ardından Mika-Der başkanı Nesrin Ercan, Mika-Der’in kurulma hikayesini 4 farklı ülkeden gelen öğrencilerle paylaştı. Ayrıca şimdiye kadar yaptıkları projeleri, derneğin işleyişini, korunmaya muhtaç çocuklar için ne kadar hassas çalıştıklarını anlattı. Söyleşi sonunda öğrenciler sorularını yöneltti.

Macaristan’daki Korumaya Muhtaç Çocuklarla alakalı yapılan araştırmalarının anlatıldığı etkinlikte “Türk Kültür Gecesi Türkiye Tanıtımı” sırasında paylaşılmasının ardından ‘Damat Halayı’ adlı dans gençler tarafından ilgiyle izlenirken Letonya Geleneksel Dansı ve Macaristan Geleneksel Dansı yabancı ülkelerden gelen misafirler tarafından sergilendi.

Peşinden, projeye katılan ülkelerin bayrakları katılımcı gençlerin çizimleriyle hayat bulurken, Kültür Gecesi için ülkeler kendi yöresel lezzetlerini sergiledikleri stantlarda tattırdılar.

 

Yayınlanma Tarihi : 26/8/2023 23:18
Okunma Sayısı : 455
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER