MARMARAEREĞLİSİ’NDE SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

MARMARAEREĞLİSİ’NDE SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

MARMARAEREĞLİSİ’NDE SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

 

Geçtiğimiz günlerde Marmaraereğlisi’nin belediye garajında özel araçlara bakım skandalıyla gündem olan DSP’li Belediye Başkanı Hikmet Ata, bakımı yapılan özel araçların kimlere ait olduğunu açıklamak yerine sessizliğini koruması muhalefet ve vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Konuyla ilgili beklenen açıklama bugün, yarın yapılacak diye beklenirken; ‘CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın mazot vurgunuyla alakalı yaptığı paylaşımlar,  Marmaraereğlisi Belediyesi’nde yaşandığı iddia edilen 2. bir usulsüzlük bombasını patlattı.’

 

Marmaraereğlisi Millet İttifakı Meclis üyeleri, Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı’na ait belediye garajından usulsüz olarak özel araçlara mazot verildiğini gösteren resimleri belediye meclis başkanlığına taşıyarak, “59 AJ 877” “59 DH 022” “34 RLS 36” ve “34 CRT 333” plakalı araçların Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı’na ait olmadıkları herkes tarafından bilinmektedir” dedi…

 

Millet İttifakı Meclis üyesi olan Grup Başkan V. Erol Yılmaz, Meclis Üyesi Doğan Özman, Meclis Üyesi Serdar Çolpan, Meclis Üyesi Suat Sarı, Meclis Üyesi Eren Doğan, Meclis Üyesi Servet Ünal ve İyi Parti Meclis Üyesi Atakan Öztürk Marmaraereğlisi Belediye Meclis Başkanlığı’na cevaplanması istemiyle verdikleri önergede, “Söz konusu plaka bilgileri ilişikteki fotoğrafta görülen araçlarla ilgili Belediye Başkanlığı arasında bilinmeyen bir akit mi var mıdır? Var ise birer örneklerinin yasal süresi içerisinde tarafımıza sunulması, aksi halde gerekli hukuki işlerin Cumhuriyet Halk Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığınca…” başlatılacağını ifade edildi.

 

Marmaraereğlisi CHP İlçe Başkanlığı konuyla ilgili sosyal medya hesabında bu açıklamayı yaptı:

 

Halkımızın oyları ile seçilen Millet İttifakımızın Marmaraereğlisi Meclis üyelerimiz, hemşehrilerimizin hakkını savunmak için Haziran ayı belediye meclisinde bir soru önergesi daha verdiler. ÖNERGEDE belirtildiği ve FOTOĞRAFLARDA da görüldüğü üzere Marmaraereğlisi Belediyesi garajındaki mazot tankından özel araçlara mazot konuluyor. Bu tam bir rezalet. Geçtiğimiz hafta da Millet İttifakı Meclis üyelerimiz belediye garajında özel araçlara bakım skandalını ortaya çıkartmıştı. Bakım yapılan araçların kimlere ait olduğu hala açıklanmadı. Şimdi de bu fotoğraflarda yer alan mazot konulan araçların kimlere ait olduğunu ve buna kimlerin neden göz yumduğunu halkımız bilmek istiyor.

 

Marmaraereğlisi halkı adına;

1- Belediye garajından kimlerin özel araçlarına mazot konuluyor?

2- Halkın vergileri ile alınan ve sadece belediye araçlarına kayıt tutularak konulması gereken mazot neden başka araçlara konuluyor?

3- Araçlardan mazot için para alındı mı?

4- Marmaraereğlisi Belediye Başkanı DSP’li Hikmet Ata’nın bu konudan haberi var mı?

5- Marmaraereğlisi Belediye Başkanının konudan haberi varsa buna göz mü yumdu?

6- Haberi yoksa Millet ittifakı Meclis üyelerimizin önergesi üzerine garajda bu olaya karışanlara soruşturma açılacak mı?

Millet İttifakı Marmaraereğlisi Meclis üyelerimizin önergesine tüm hemşehrilerimiz adına yanıt bekliyoruz.

Halkımızın oyları ile seçilen ve hemşehrilerimizin güveniyle hareket eden Millet İttifakı Meclis üyelerimizin sonuna kadar arkasındayız. Hemşehrilerimizin hakkını savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Soru önergemizle ilgili hukuki yollara da başvuracağız. HALKIN TEK GÜVENCESİ MİLLET İTTİFAKI.”

TOLGA ÇALIŞKAN CHP MARMARAEREĞLİSİ İLÇE BAŞKANI

Yayınlanma Tarihi : 26/6/2020 22:51
Okunma Sayısı : 955
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN