MECLİSTE ONAYLANDI HEYKELLER SATILACAK

MECLİSTE ONAYLANDI HEYKELLER SATILACAK

MECLİSTE ONAYLANDI HEYKELLER SATILACAK

 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI’NDA OY ÇOKLUĞU İLE UZUN YILLAR KONUŞULACAK OLAN HEYKELLER VE RESİMLERİN MÜZAYEDE YOLUYLA SATIŞININ YAPILMASI KARARI ALINDI.

 

ÇOK SAYIDA OLAN RESİMLERİN DEPOLARDA ÇÜRÜMESİNE GÖZ YUMMAKTANSA MÜZAYEDE YOLUYLA SATIŞININ YAPILARAK SANATÇILARIN ESERLERİNİ HALKLA BULUŞTURMANIN DOĞRU BİR YÖNTEM OLDUĞU İFADE EDİLEN TOPLANTIDA, SAHİLE KONAN HEYKELLERİN FAZLALIĞINA VE HALKA HİTAP EDEN BİR TARAFLARININ BULUNMADIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ.

 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL, “HEYKEL VE RESİMLERE HARCANAN 4,5 MİLYON OLDUĞUNU, BUNLARIN SATIŞINDAN ELDE EDİLECEK GELİRİN YİNE SANATSAL ALANLARDA KULLANILACAĞINI” SÖYLEDİ.

 

SÖZ ALAN CHP MECLİS ÜYELERİ BİR ÖNCEKİ BELEDİYE BAŞKANININ YAPTIRDIĞI RESİM VE HEYKELLERİN KENTİN KİMLİĞİNE İVME KAZANDIRDIĞINI, GİDİLEN ÜLKELERİN ŞEHİRLERİNDE İLK ARANAN MÜZELERİ VE HEYKEL GİBİ SANATSAL ALANLAR OLDUĞU İFADE EDİLDİ.

 

BİLİNDİĞİ GİBİ MART YEREL SEÇİMLERİNDE MAZBATASINI 2. KEZ ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK, AYNI GÜN PARTİLİLERİ TOPLADIĞI SALONDA SEÇİMİ KAYBEDEN EKREM EŞKİNAT’I YANINA ÇAĞIRARAK…

 

HABERİN DEVAMI İZLEYECEĞİNİZ GÖRÜNTÜLÜ HABERDE.

 

Bak bitv

İÇ YAPIM

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

 

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ

SÜLEYMANPAŞA

 

Yayınlanma Tarihi : 5/12/2019 00:56
Okunma Sayısı : 1257
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN