METİNER'DEN, ÇİÇEĞİ BURNUNDA MALKARA BELEDİYE BAŞKANI'NA: "BU NE HIZ, BU NE ACELE"

METİNER

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner'den Malkara Belediye Başkanı'na Eleştiri: Bu Ne Hız, Bu Ne Acele?

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Malkara'nın yeni belediye başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk'ün göreve gelmesinin üzerinden henüz 2,5 ay geçmeden 20 farklı köy tarlasını satışa çıkarmasına sert eleştirilerde bulundu. Metiner, "Sayın Başkan, bu ne hız, bu ne acele?" diyerek satış kararının ardındaki mantığı sorguladı.

Malkara Belediyesi tarafından yayınlanan taşınmaz satış ilanında boyutları 1 ile 64 dönüm arasında değişen 20 adet taşınmazı satışa çıkardı.

Gökhan Metiner, Belediye Başkanı Öztürk'ün göreve başlar başlamaz bu kadar hızlı bir şekilde taşınmaz satışına yönelmesini eleştirirken, bu tür hızlı kararların kamu yararına uygun olup olmadığını ve satışı yapılacak taşınmazların kullanım alanları ve değerleri hakkında yeterli araştırma yapılıp yapılmadığını sorguladı.

Metinler yaptığı açıklamada, "Çiçeği burnunda Malkara belediye başkanının yapmak istediği bu satışı kınıyorum. Bu ne acele iştir.  Belediye Başkanı daha  görevinde 2,5 ayı doldurmadı. Bu ne hızdır. Nergiz hanım Malkara halkı size iki buçuk ayda köy tarlalarını satın diye yetki vermedi. Öncelikle proje üretin, hazıra dağ dayanmaz. Müflis tüccar gibi hemen hazırı satmayın, iş yapın iş üretin Malkara halkı sizden hizmet bekliyor. Malkara'da isimler değişse de tarla satarak hüküm sürme anlayışı maalesef aynı kalmıştır.”  dedi.

Yayınlanma Tarihi : 21/5/2024 21:26
Okunma Sayısı : 211
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER