MUHARREM AKYÜZ, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI A. ADAYLIĞINI AÇIKLADI

MUHARREM AKYÜZ, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI A. ADAYLIĞINI AÇIKLADI

                                                      

Kahvaltılı basın açıklamasında basınla bir araya gelen Karadenizliler Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, Süleymanpaşa belediye başkanı A. Adaylığını açıkladı.

Akyüz’ün aday adaylığını açıklaması şu şekilde oldu:

Sayın Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları Başkanımız ve Yönetim kurulu ve değerli dernek üyesi kardeşlerim.

Sayın Sivil Toplu Örgütleri Başkan ve Yöneticileri, çok değerli basın mensupları, çok değerli iş arkadaşlarım, sevgili hanımefendiler beyefendiler değerli tüm katılımcılar…

Hepiniz Süleymanpaşa Belediyesi Aday Adaylığı için yapılan bu toplantıya hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Davetimize icabet eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Sözlerime başlamadan önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle rahmetle ve saygıyla anıyorum. Atatürk fikren içimizde ilelebet yaşayacaktır. Yarın 13 Kasım  Tekirdağımızın kurtuluşu olması sebebiyle  Tekirdağ’ın kurtuluşunda can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

1879 da kurulan Tekirdağ Belediye Başkanlığı, İlk belediye başkanı olan Hasan Cemal Baba ve büyükşehir olmadan önceki son belediye başkanı olan Adem Dalgıç’a hizmetlerinden dolayı  çok teşekkür ederim.

Kurucu Süleymanpaşa Belediye başkanı Ekrem Eşkinat, Cüneyt Yüksel’e ve mevcut belediye başkanı Hüseyin Uzunlar’a da   yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

Belediye başkanı olarak görev yapan ve vefat eden tüm belediye başkanlarına da Cenab-ı Allahtan rahmet dilerim. Bu şehre hizmet eden taş taş üstüne koyan bir çivi dahi olsa çakan herkesten Allah razı olsun

Bugün burada çok hayırlı olmasını temenni ettiğimiz bir görev  niyetiyle toplanmış bulunuyoruz. 31.03.2024 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde “Süleymanpaşa belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adaylığımı Süleymanpaşa halkına ilan ediyorum.”

Cumhur ittifakı olarak katılacağımız bu seçimde Süleymanpaşa belediyesini Cumhur iltihakı ortaklarımızla Ak belediyecilik hizmetlerini sürdürmeye devam edeceğiz. Çıktığımız bu yolda Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu güzide ve nadide  ilçemize Cenab-ı Allah bize hizmet etmeyi  nasip etsin.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100. yıla yakışır daha Çağdaş daha Uygar Barış içinde tüm farklılıklarımıza rağmen bir horon halkası gibi el ele tutuşup, kardeşçe yaşayabileceğimiz herkesin benim ilçem diyebileceği ve tüm Türkiye’ye örnek olacak bir ilçe belediyeciliği yapmak için 59 projemizle Süleymanpaşa ‘ya hizmete hazırız.

Niyetimiz sarih hedefimiz hizmet Cumhuriyetimizin 100 yılında modern Süleymanpaşa mutlu insanlar sloganımızla yola çıktık. Süleymanpaşamızı Trafik düzeniyle, Sosyal Donatı alanlarıyla,  Sosyal Projeleriyle Turizme yönelik bir kültür ilçesi yapmak öncelikli hedefimizdir.

Benimle beraber aday adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Genel merkezimiz gerekli istişareleri yaparak en doğru ve en adil kararı en kısa zamanda verecektir. Bu karar herkes için hayırlısı olacaktır.

 

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının bir marka haline getirdiği Ak belediyeciliği Cumhur İttifakı bileşenleriyle beraber Süleymanpaşa’ya getirmek tüm halkımıza sözümüzdür.

1966 Trabzon İli Akçaabat ilçesi Gökçeler Köyünde doğdum 1974 yılında Tekirdağ Süleymanpaşa’ya yerleştim. Yaklaşık 50 yıldır Süleymanpaşa’da yaşıyorum. Mali Müşavirim Süleymanpaşa’nın önde gelen firmalarda Mali Müşavirlik  olarak çalıştım. Üst düzey yöneticilik yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Tekirdağ Spor, Yılmaz Spor, Çiftlikönü Spor, Karadeniz Spor’da amatör futbol oynadım. Karadeniz sporda bir dönem kulüp başkanlığı yaptım. 2009 yıllından beri Tekirdağ Karadeniz İlleri  Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı yapıyorum. Bu dernek çatısı adı altında görev yaptığım sürece  dernek bünyesine ‘1200 metre kare kapalı alan  Kültür merkezi ve düğün salonu, 1800 metre kare 3 katlı  taziye evi ve hizmet binaları kazandırdık. Süleymanpaşa’nın Kültürüne, kardeşliğine Birlik ve Beraberliğine katkı veren Karadeniz Yayla Şenlikleri organize ettik. En son yapılan 19. yayla şenliğine 3 günde beşyüz bin kişiyi misafir ettik. Derneğimizi Türkiye’de Fiziki mekanlarıyla üye sayısıyla, hizmetleriyle bir marka haline getirdik’ ve diğer hemşeri derneklerine örnek hale dönüştürdük.

Siyasete Ak Parti’yle başladım, kurucu il yönetim kurulu üyesiyim. Bir dönem AR-GE Bilim Başkanlığı bir dönem Sosyal İşler Birim Başkanlığı yaptım. Partinin her kademesinde aktif görevler aldım. Yöntimlerde olmaksızın her seçimde aktif olarak SKM’nin  görevlendirmelerinde aktif olarak çalıştım.

Bu aday adaylığı sürecinde bana destek olan dernek yönetim kurulu arkadaşlarıma, Kadın Kolları Başkan ve üyelerine, tüm hemşeri dernek başkanları ve yönetimlerine, iş arkadaşlarıma,  aileme, dernek üyelerime, siz değerli basın mensuplarına, tüm dost ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

Yayınlanma Tarihi : 12/11/2023 19:50
Okunma Sayısı : 314
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER