NALLAR, S.PAŞA BELEDİYESİ’NE MEYDAN OKUDU: İŞÇİNİN EMEKÇİNİN HAKKINI SİYASETE ALET ETMEYİN

NALLAR, S.PAŞA BELEDİYESİ’NE MEYDAN OKUDU: İŞÇİNİN EMEKÇİNİN HAKKINI SİYASETE ALET ETMEYİN

CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Volkan Nallar, sosyal medya hesabından Süleymanpaşa Belediyesi ve yönetimine yönelik yaptığı video paylaşımında ‘belediye çalışanlarının 51 günden beri alamadıkları zam farkını’ gündeme taşıyarak, Şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum, Süleymanpaşa Belediye Başkanı olursam;

“tüm işçilerin hakları verilecek. Herkes evinden işine mutlu gelecek, akşam da evine giderken mutlu olarak dönecek”, dedi

Nallar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Buradan Süleymanpaşa Belediyesi’ne sesleniyorum. Süleymanpaşa Belediyesi’nin yönetimine sesleniyorum. Ocak 1 de yapmanız gereken zammı, emekçinin hakkı olan doğru düzgün geçinebilmeleri için alacakları zammı 51 günden beri niye vermediniz? 51 gün olmuş. Siz evinize gidiyorsunuz, arabalarınıza, makam arabalarınıza binip evlerinize gidiyorsunuz. 51 günden beri bu işçiler alacakları zam farkını bekliyorlar. Bu kadar kolay mı bu? Bu kadar basit bir şey mi siyasete alet etmek işçinin emekçinin hakkını?

51 günden beri niye bekletiyorsunuz bu kadar işçiyi? Verin işçinin hakkını. Bir kalıp beyaz peynir olmuş 300 Lira, mazot benzin aldı başını gidiyor. İnsanlar sefertaslarıyla iş yerlerine gidiyorlar yemek alıp evlerinden. Yemek yiyemiyor millet dışarıda. Almış başını gitmiş hayat pahalılığı, enflasyon yerle bir. Verin işçinin hakkını. Bu kadar zor mu?

Bakın buradan size söz veriyorum. Şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum. Allah bana ve arkadaşlarıma Süleymanpaşa’da görev yapmayı nasip etsin tüm işçilerin hakları verilecek. Herkes evinden işine mutlu gelecek, akşam da evine giderken mutlu olarak dönecek. Buradan size söz veriyorum. Sizler de istediğiniz maaşı alıp evinize rahat bir şekilde gideceksiniz.

 

Yayınlanma Tarihi : 22/2/2024 01:08
Okunma Sayısı : 293
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER