SAĞLIK BAKANI’NA SESLENEN AVŞAR, “HÜKÜMET DOKTORLARIMIZDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

SAĞLIK BAKANI’NA SESLENEN AVŞAR, “HÜKÜMET DOKTORLARIMIZDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

“TEKİRDAĞ’IN HASTANE PROBLEMLERİ”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar Meclis’te yaptığı konuşmasında sağlık sisteminin geldiği noktayı eleştirerek iktidarın yanlış tutum ve politikaları sebebiyle nitelikli insan kaynağımızı yurt dışına kaçırdığını, son verilere göre 13 bin civarında doktorumuz yurt dışına çıktığını dolayısıyla vatandaşın nitelikli sağlık hizmeti alamadığını, mağdur olduğunu ve online kuyruklarda bekletildiğini dile getirdi.

Avşar, “Memleketin dört bir yanından olduğu gibi seçim bölgem olan Tekirdağ’ımızda da vatandaşlarımızın sağlığı, yeterli doktoru ve nitelikli sağlık hizmeti olmayan koca koca binalara emanet.”, dedi.

Hastane kuyruklarını bitirmekle övünen iktidar o kuyrukları onlinea çevirdi. Hastayı; çaresiz, dermansız evde beklettiriyor.

Konu ile ilgili yerel basın ve vatandaşımızdan her gün onlarca, sorun ve şikayet aldıklarını dile getiren Avşar, “Vatandaş mağdur, acil ameliyat denildiği halde 15 gün sıra bekleyen, muayene için ancak 2 ay sonrasına sıra alabilen hastalarımız var. Randevu alınamıyor ya da günler sonrasına veriliyor. Hastane kuyruklarını bitirmekle övünen iktidar o kuyrukları şimdi online a çevirdi, hastayı; çaresiz, dermansız evde beklettiriyor.

Bu sorunun sebebi, nitelikli insan kaynağımızı yurt dışına kaçırmamızdır. Son verilere göre 13 bin civarında doktorumuz yurt dışına çıkmıştır.

Sağlık Bakanı’na seslenen Avşar, “Bu sorunun sebebi, nitelikli insan kaynağımızı yurt dışına kaçırmamızdır. Son verilere göre 13 bin civarında doktorumuz yurt dışına çıkmıştır. “giderlerse gitsinler”, “bunlar paracı, para için gidiyorlar” diyen hükümet doktorlarımızdan özür dilemeli ve her gün daha da büyüyen bu sorun yokmuş gibi davranmayı bırakarak, acil çözüm üretmelidir.”, şeklinde konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi : 6/12/2023 23:37
Okunma Sayısı : 143
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER