ŞAKA GİBİ, BU ÖNERGEYİ KENDİLERİ RED ETTİ

ŞAKA GİBİ, BU ÖNERGEYİ KENDİLERİ RED ETTİ

ŞAKA GİBİ, BU ÖNERGEYİ KENDİLERİ RED ETTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimini Süleymanpaşa’da kiralanan bir otelde gerçekleştirdi.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Şarköy, Malkara ve Saray ilçelerinde çekilen ekonomik zorluklara istinaden büyükşehir belediye meclisi’nden grup başkanlığı olarak ilçelere maddi destek istedikleri önerge, ilgili belediye başkanlarının böyle bir desteğe ihtiyaçları olduğunu, verilen önergeyi siyasal bir hamle olarak gördüklerini ifade ettikleri halde başkan Cüneyt Yüksel’e verdikleri önerge için teşekkür edildi.

 

Hemen peşinden devreye giren TBB Başkanı Kadir Albayrak, “BUNA HİÇ GEREK YOK BU TAMAMEN SİYASAL BİR ŞOV…” dedikten sonra hangi ilçeye ne kadar yardım yapıldığını  anlatarak, ilçe belediyelerinin elini anında rahatlatacak maddi destek kapılarını kapatıp, ‘işiniz düşünce bana gelin, iyi adam olursanız size yardım ederim’ mesajını da üstü kapalı olarak vermiş oldu. Üstelik önergeyi veren belediyeleri tehdit ederek ihtiyacı olan belediyelerin kulağını da şu sözlerle çekti: “Sizin ihtiyacınız olduğunu görmediğim için bu önerge sahipleri hangi ilçelerdense o ilçelere verilen bütün yardımları kesip, bu 3 ilçeye vereceğim. Bunu bilmenizi istiyorum. O zaman da göreceğiz bakalım…” İlçe belediyelerinin talebine rağmen önerge Albayrak’ın isteği doğrultusunda oy çokluğu ile red edildi.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel CHP’liler tarafından siyaset yapıyor diye etiketlenebilir ama görülen şu ki, Albayrak önünü kestiği belediye başkanlarını kendine muhtaç tutarak, siyasi baskıyla adı siyaset denen şeyin daniskasını yapıyor. Adamların ihtiyacı var, red edin diyor, mecburen kendilerine yarayan önergeyi bile red ediyorlar. Ver başkanları rahatlatacak parayı, vermez. Neden vermez?, başarı sağlar, benden öne geçer, pabuçum dama atılır.

 

Başkan Cüneyt Yüksel ne demişti:

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Biz büyükşehirde grup başkanlığı olarak sadece ilçemizi temsil etmiyoruz. Oralardaki meclis üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan gelen taleplere de ihtiyaçlar doğrultusunda burada yansıtmak zorundayız. Biz burada siyaset gütmeden kasamız müsaitse buradaki yatırımların hızlanmasıyla ilgili, eşit dağıtımla ilgili buradaki ilçelerimize kaynak aktarılmasını öngören iyi niyetle verilmiş bir önerge..."  

Bu sözler, belediye başkanları arasında yardımlaşma kapılarını sonuna kadar açan fikirler taşıyor. Siyaseti bir kenara bırakıp iyi bakarsan Tekirdağ kazanır.  

 

Bak bitv

İÇ YAPIM

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ

SÜLEYMANPAŞA

Yayınlanma Tarihi : 11/7/2020 20:20
Okunma Sayısı : 1237
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN