SELEB PROJESİ'NDE DÜĞMEYE BASILDI

SELEB PROJESİ

SELEB PROJESİ'NDE DÜĞMEYE BASILDI

 

Yüksel’in seçim yatırımı olarak bahsettiğini sandığımız   “SELEB PROJESİ”nin  hayata geçirileceğine ihtimal vermeyenlerden biri olarak, proje hakkında video yayınlayarak bahsettiği “SELEB PROJESİ” hakkında şunları söylemişti:

 

“Süleymanpaşa’da işsizliği bitirecek, gençlerimiz karnını yaşadığı yerde doyuracak, ekolojik olarak çevreye zarar vermeyecek olan bu proje yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Ekonomik olarak şehrin kalkınmasında önemli bir yere sahip olacak. Süleymanpaşa’da bulunan limanlar, tren yollarının yeni yapılan Çanakkale otoyoluna bağlantısı ile küçük yatırımcı dahil her türlü üretimin maliyet hesapları düşecek…”

 

Bugüne geldiğimizde; Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na adaylık döneminde Cüneyt Yüksel’in işsizliğe çare olacak, yapacağım diye Süleymanpaşalılara vaat ettiği “SELEB PROJESİ” için düğmeye basıldı.

 

Tekirdağ’ın 50 yıllık planı Trakya’nın en büyük projesi olarak lanse edilen bu proje yapımı bittikten sonra Süleymanpaşa’yı Türkiye’de en çok konuşulan ilçeler arasına sokacak. İş insanları burada yatırım yapmak için fırsat kollar hale gelecek. En önemlisi, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bahsettiği gibi Süleymanpaşa’da yaşayan gençler çaresizlik içinde yuvasını terk etmek zorunda kalmayacak.

 

SÜLEYMANPAŞALILAR NELER KAZANACAK

Planlanan alan içinde; otomotivden mobilyaya,elektronikten makinaya, montaj ve paketlemeden ilaç sanayisine kadar uzanan orta ve yüksek teknoloji seviyesine sahip birçok sektör yer alacak. İnsan odaklı hizmet alanlarında ise, fuar ve kongre merkezi, bilim parkı ve oteller, lojistik enstütüsü ve merkez eğitim merkezi, sosyal içerikli spor alanları dahil Süleymanpaşalıların kullanımına açılacak.

 

Cüneyt Yüksel ve ekibi Süleymanpaşa Belediyesi olarak sahilde yapılması planlanan likit atık kimyasal depolama tesisine karşı çıkarak, yatırımcının çevre felaketine yol açacak girişimlerine “ben burada oldukça bu projenin yapılmasına engel olmak için elimden geleni yapacağım” demişti. “SELEB PROJESİ” dönersek, burada çevre felaketleri yaşatıp, insan sağlığını tehlikeye atacak yapılaşma olmayacağı gibi tam tersine,  kullanacağı enerjisini rüzgar tribünleri, güneş enerjisi gibi kaynaklardan üretecek olan bacasız fabrikaları ile gaz salımı ve kimyasal atık olmadan, yer altı sularını kullanmadan, doğa dostu olarak içinde eko endüstriyel parkları barındıran “Ekolojik Lojistik Endüstri Bölgesi” kurulacak.

 

Yüksel’in “gelecek nesillere en büyük armağanımız bu olacak” diyerek başlattığı “SELEB PROJESİ” nde yer alan herkes, günü geldiğinde tarihin sayfalarında yerini alacak.

 

 

Özer Enginler.

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2020 01:16
Okunma Sayısı : 1688
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN