ŞEREF ÇETİN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

ŞEREF ÇETİN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

CHP Tekirdağ eski İl Başkanı Şeref Çetin Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparak paylaştı.

2019’da Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunda ‘sunumunu yaptığı kayda değer projelerle akıllarda kalan’ Şeref Çetin için partililer, Süleymanpaşa’yı bilen seçilebilecek bir aday, iyi bir partili olduğunu dile getiriyor. Basına yansıyan  bilgilere göre hızlı başlangıç yapan Çetin, mahallelerde saha çalışmalarını başlatıp kendini ve partisini anlatmaya başlamış bile.

Yerel seçimlerde CHP Süleymanpaşa belediyesini nasıl kazanır dersek, aday adaylığını açıklayacak olanların sahada Süleymanpaşa için ne yapacağını, ne tür projelerinin olduğunu halka paylaşıp;  “tamam işte belediye başkanı böyle olur” dedirtmesi gerekiyor. CHP’nin Süleymanpaşa’da belediyeyi kazanmasının üç yolu var.

 

1 ) Partililer, parti içi demokrasinin çalıştırıldığına inanacak.

2 ) İlçe örgütü, varsa kendi adayını seçim kaybetme pahasına desteklemeyecek.

3 ) 3’e bölünmüş parti üyelerinin kadrolarda yer alması sağlanacak.

3 maddelik bu senaryoda yazılanlar bir önceki seçimde uygulanmadığı için Süleymanpaşa’nın kaybedildiğini hatırlatmak istedim.

Hatırlatma demişken,..

Ak Parti’nin gücünü Süleymanpaşa’da kimse yabana atmasın. Şöyle izah edeyim; 2014 yerel seçimlerinde CHP 46.294 oy alırken, Ak Parti 37.982 oy almış. Aradaki oy farkı, 8.312. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti 58.966 oy alırken CHP 57.952 oy almış. 2019 yerel seçim sonuçlarına bakarsan Ak Parti 1.014 oy farkı ile kazandı deniyor. Bu tamamen siyasi bir yalan. CHP’nin 2014 ve 2019’da aldığı oy oranlarını Ak Parti ile karşılaştırırsan aradaki oy farkının 7.298 olduğu görülür. Bu şu demek; Ak Parti aradaki oy farkını kapattığı gibi CHP’ye 1.014 oy fark atmış.

Geçtiğimiz yerel seçimlerle ilgili bilgi notunu ayağınızı yere sağlam basın diye verdim. Süleymanpaşa’da belediyeyi kazanmak çantada keklik değil. Tamam, aday kim olsun diye anket yapılıp halka sorulacak, ön seçim seçilecek aday için olmazsa olmaz olacak ama nitelikli aday adaylarını tespit edip onları sahaya sürüp CHP’nin yolunu açmak ta il, ilçe başkanları ve milletvekillerinin görevi.

Zamanlamasını çok iyi yaparak herkesten önce Aday Adayı olduğunu açıklayan Şeref Çetin’e dönecek olursak;

2009 yılı yerel seçimlerinde Tekirdağ İl Belediye Başkan Aday Adayı, 2010-2014 yılları arasında iki dönem CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcılığı, 2014-2015 yıllarında CHP Tekirdağ İl Başkanlığı yaptı. 2019 yılı yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

Sizce zamanı geldi mi?

 

Yayınlanma Tarihi : 17/7/2023 23:53
Okunma Sayısı : 954
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER