SÜLEYMANPAŞA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

SÜLEYMANPAŞA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği, 29 Ağustos Salı günü yapıldı. Şenlikte sembolik olarak ilk üzüm hasadı yapılırken çeşitli etkinlikler katılımcıların beğenisini kazandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği, açılış töreni ve protokol konuşmaları ile başladı. Başkan Uzunlar, çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, her geçen yıl daha da büyüterek bu organizasyonu gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Şenliğe; Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Vali Yardımcısı ve Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Tekirdağ bürokrasi, siyaset ve sivil toplum temsilcileri, çok sayıda basın mensubu ve vatandaş da ilgi gösterdi. Bağbozumu Şenliği dolayısıyla üzümden üretilen ürünlerin sergilendiği stantlar, bulama ikramı, konser ve halk oyunları gösterileri gibi çok sayıda farklı etkinlik organize edilirken, Bağbozumu Şenliği dolayısıyla organize edilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren sanatçılara da ödülleri takdim edildi.

UZUNLAR: “ÜRETİCİLERİMİZE BEREKETLİ HASATLAR DİLİYORUM”

Şenliğin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitümüz işbirliğinde Süleymanpaşa Bağ Bozumu Şenliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Kıymetli protokol temsilcilerimiz ve hemşehrilerimizin katılımıyla, Enstitü Müdürümüz Mehmet Ali Kiracı’nın ev sahipliğinde düzenlediğimiz etkinlikte, şehrimizin verimli topraklarında yetişen birbirinden lezzetli üzümlerin hasadını yaparak, üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar diledik. Konser etkinliğinin de yer aldığı şenliğimizde, şenlik kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraf sanatçılarımıza ödüllerini takdim ettik. Bu vesileyle bir kez daha üreticilerimize bereketli hasatlar ve bol kazançlar diliyorum,” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi : 2/9/2023 00:39
Okunma Sayısı : 142
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN