SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI’NDA HALKLA BÜTÜNLEŞTİ

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI’NDA HALKLA BÜTÜNLEŞTİ

Süleymanpaşa Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu gerçekleştirdiği etkinliklerle doruğa çıkardı. 28 Ekim günü şehrin her noktasında vatandaşlara ve esnafa Türk bayrağı dağıtımı ile başlayan etkinlikler, Teknofest Sergisi, Fener Alayı ve Simge Sağın konseri ile bayram ruhunu tüm kitlelere ulaştırdı.

TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri öncesinde, 28 Ekim Perşembe günü Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, Perşembe Pazarı ve çarşı esnafı başta olmak üzere tüm merkez ve kırsal mahallelerde vatandaşlara binlerce Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi. Ekipler, vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayarak bayraklarını takdim ettiler.

GAZETECİLERDEN ANKARA ÇIKARMASI

Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ’da faaliyet gösteren gazetecileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ankara’ya götürdü. 28 Ekim günü Anıtkabir’de gerçekleştirilen resmi programa iştirak eden Tekirdağ’ın 11 ilçesinden basın mensupları, resmi törenlerin ardından Çankaya Köşkü’nde onurlarına düzenlenen yemekte, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop tarafından ağırlandılar. Gazeteciler ertesi gün Ankara’nın simgesi olan müzeleri gezerek programı tamamladılar.

BAŞKAN YÜKSEL RESMİ KUTLAMA PROGRAMLARINA KATILDI

29 Ekim Cuma günü, resmi kutlama programı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Tekirdağ protokolü ile bayramlaşması ile başladı. Resmigeçit töreni ile devam eden bayram kutlamalarına katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sahilde toplanan binlerce vatandaşla birlikte bayram coşkusunu paylaştı. Yüksel, daha sonra Tekirdağ Valiliği tarafından, Süleymanpaşa Belediyesinin katkılarıyla, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TeknoFest) Finalistleri Sergisi’ni ziyaret etti. Rumeli İskelesi’nde açılan sergide, program kapsamında finale kalan projeleri inceleyen Başkan Yüksel, finalist öğrencilerden bilgi aldı. Yüksel ayrıca Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın DES Otel’de verdiği Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’na iştirak ederek hem protokolün hem de şehit ailelerinin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

FENER ALAYI BİNLERCE MEŞALEYLE AYDINLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Süleymanpaşa sahilinde organize edilen Fener Alayı ve sahil dolgu alanında yapılan Simge Sağın konseri ile coşkuyu tavan yaptırdı. Binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Tekirdağ Yelken Kulübü önünden konser alanına kadar yürüyerek Fener Alayı’nı gerçekleştirdi. Süleymanpaşa Belediyesi Mehter Takımı, marşları ile alaya katılan vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

YÜKSEL’İN BAYRAM KUTLAMASI ALKIŞ ALDI

Gece, son yılların sevilen Pop müzik yorumcusu Simge Sağın’ın verdiği konserle sona erdi. Konser öncesi alanı dolduran binlerce Tekirdağlıya hitap eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim şiiri ile başladığı konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda bedel ödeyen, can veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ecdadı saygı ve hürmetle anarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci yılını kutladı.

SİMGE SAĞIN KONSERİ SOĞUK HAVAYI ISITTI

Yüksel’in büyük alkış alan konuşmasının ardından sevilen şarkıcı Simge Sağın sahne aldı. Yaklaşık bir buçuk saat boyunca kendi şarkılarının yanı sıra en beğenilen popüler şarkılara yer verdiği repertuvarı ile Tekirdağlılara eğlence dolu bir gece yaşatan Sağın, soğuk havayı şarkıları ve performansı ile ısıttı.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2/11/2021 18:31
Okunma Sayısı : 429
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN