TBB BAŞKANI CANDAN YÜCEER VE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN NALLAR KENT LOKANTALARI İÇİN SÖZ VERMİŞTİ

TBB BAŞKANI CANDAN YÜCEER VE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI VOLKAN NALLAR KENT LOKANTALARI İÇİN SÖZ VERMİŞTİ

Ekonomik şartların her geçen gün ağırlaştığı ve alım gücünün bitme seviyesine geldiği bu günlerde “Mobil Mutfak”ların önemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Mobil Mutfak” projesini hayata geçirmesiyle ortaya çıktı.  

Mobil Mutfak projesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ulaştırmak ve sosyal dayanışmayı artırmak için önemli bir adım. TBB Başkanı Candan Yüceer ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar’ın söz verdikleri sosyal hizmet projelerinden biri olan “Kent Lokantaları” için Nallar’ın İl Başkanlığı döneminde yaptırdığı ama hayata geçiremedikleri seyyar mutfak, diğer adıyla “Mobil Mutfak” ile başlangıç ilk adım olabilir.   

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı vatandaşa yalnız olmadıkları hissettiriren projelerden biri olan ve aile bütçesine önemli katkı sağlayacak olan “Mobil Mutfak” projesini çeşitlendirerek, çoğaltarak diğer ilçelerde de hayata geçirebilir.

Proje kapsamında Mobil Mutfak’ın götürüldüğü yerlerde tıpkı iftar çadırlarının kurulduğu gibi ‘kapalı yada açık alanlarda’ Kent Lokantaları imajı yaratılarak özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 3, 4 çeşit sağlıklı ve ucuz yemek vermek, yüzlerce kişiye aynı anda hizmet sunmak mümkün.

Yayınlanma Tarihi : 31/5/2024 22:27
Okunma Sayısı : 178
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER