TEK GERÇEK SÜLEYMANPAŞA

TEK GERÇEK SÜLEYMANPAŞA

TEK GERÇEK SÜLEYMANPAŞA

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana tam 9 ay bitmek üzere. Süleymanpaşalılara yapacağım diye söz verilen projeler var. Bak bitv olarak her fırsatta bunları hatırlatmak, neden geç kalınıyor diye halk adına, kamu yararına hesap sormaktan hiç vazgeçmedik.

 

Süleymanpaşa’nın yapılacak olan yatırımlarından karşılık bulması ‘belediye başkanını o koltuğa taşıyan siyasi partinin gücüne bağlı.’ Bu bir önceki dönem belediye başkanı olan Ekrem Eşkinat’ta yaşandı. Partisi yanında durmadı, vekiller siyasi gücünü belediyeden yana kullanmadı, sonuç hüsran. Anlatmak istediğim, belediye başkanı olan kişinin arkasında siyasi gücü, birleşik bir parti tabanı olmazsa, Ankara’ya baskı yaratan Süleymanpaşalılar yanında olmaz. Yatırımlarını gerçekleştirecek ne para, ne de destek bulursun.

 

Bugüne bakıldığında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ‘partisinden aldığı siyasi güçle, hızlı adımlarla yürüdüğü görülüyor.’ Chplilerin bile ‘büyükşehire aday olup ta kazanırsa hiç şaşırmam’ dediği kadar şaşırtıcı. Yüksel Siyasi gücü, vekillerini yanına alarak Ankara’ya defalarca gitti ve Süleymanpaşa’ya her döndüğünde takipçisi olacağımız müjdeler verdi.

 

Başkan Cüneyt Yüksel ile geçen gün oldukça uzun bir telefon konuşması yaptık. Kendisiyle Süleymanpaşa’nın sorunlarını ve yapılacak olan yatırımları görüştüğümüzde ‘bügün mahalle olan köyler dahil Süleymanpaşa’yı adım, adım dolaştığını, en ufak uyarıyı dikkate alarak gerekeni yaptıklarını, önemli projelerin bir kısmının imzalandığını, diğer kısmının imza aşamasında olduğunu, önümüzdeki süreçte Süleymanpaşalıların güne bambaşka bir şehirle uyanacaklarını’ ifade etti.

 

Siyasi olarak düşünmeyi bir kenara bırakınca sosyal hayata katkısı olacak herşeye evet demeli. Hangi siyasi parti belediyesinin yaptığı önemli değil. Yat limanlarına, su sporlarının yapılacağı alanlara, tiyatrolara, kültür merkezlerine, rehabilite merkezlerine, çocukların öğrenerek yetişeceği çocuk alanlarına, ekonomisi bozuk vatandaşın yanında yer alan projelere, hayvanlara önem verildiğini gösteren barınaklara ve benzerlerine kim hayır diyebilir.

 

Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa için bir şans olabilir. Bunu izleyerek, yaptıklarına bakarak göreceğiz. Vatandaş kendi aralarında geçen konuşmalarda hep şöyle der; “İktidar sahibi olan parti belediyesi olsaydı sorun yaşamadan hizmet alırdık…”

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 23/12/2019 01:19
Okunma Sayısı : 2177
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN