TEKİRDAĞ’DA KONUŞAN İYİ PARTİLİ YÜKSEL: MİLLETİN EVLATLARINA PATATES SOĞAN LÜKS HALE GELDİ

TEKİRDAĞ’DA KONUŞAN İYİ PARTİLİ YÜKSEL: MİLLETİN EVLATLARINA PATATES SOĞAN LÜKS HALE GELDİ

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Tekirdağ’da kadınlarla birlikte yaptığı açıklamada, “Türk çocukları ete, süte, yumurtaya ulaşamaz hale gelmiş durumda. İyi beslenememekten bodurluk başladı yeni nesillerde. Sizin çocuklarınız lüks restoranlarda yiyip içerken, yıllığı 500 bin liralık özel okullara giderken milletin evlatlarına patates soğan lüks hale geldi” dedi.

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yuksel, geçim sıkıntısı ile gelen zamlarla ilgili olarak Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Hasan Ali Yücel Meydanı’ndan basın açıklaması yaptı. Açıklamaya İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşıoğlu, İl Başkanı Gökhan Metiner ve çok sayıda partili kadın katıldı.

‘SOFRAMIZDAN DAHA FAZLA ÇALAN ZAM YAĞMURUNA TUTULDUK’

Yüksel, “Gittikçe hızlanan, hızlandıkça cebimizden ve soframızdan daha fazla çalan zam yağmuruna tutulduk. Bu yağmur bereket getiren yağmur değil, bereket götüren bir yağmur. Çocuklarının beslenme çantasına yeterli besini koyamayan annelerin, evladına istediği oyuncağı alamayan babaların mahcubiyetini hergün görüyoruz. Türk çocukları ete, süte, yumurtaya ulaşamaz hale gelmiş durumda. İyi beslenememekten bodurluk başladı yeni nesillerde” dedi.

‘MİLLETİN EVLATLARINA PATATES SOĞAN LÜKS HALE GELDİ’

Yüksel, “Beka naralarıyla yeri göğü inleten ama asıl dertleri kendi şahsi politik bekaları olanlara sesleniyorum: Esas beka çocuklarımızın beslenmesidir, eğitimidir. Sizin çocuklarınız lüks restoranlarda yiyip içerken, yıllığı 500 bin liralık özel okullara giderken milletin evlatlarına patates soğan lüks hale geldi. Dünyayı yönetiyoruz masallarıyla ekranlarda boy gösteriyordunuz. Şimdi bir kaç milyar dolar için dün katil dediğiniz Suud prensinin ayağına gittiniz. Darbenin arkasındaki güç dediğiniz Birleşik Arap Emirlikleri şeyhinin önünde kırk takla attınız. İçişleri eski bakanınız sahnede böğürürcesine bağırıyordu: “ Temmuz dan sonra bakın neler olacak. Nasıl ekonomimiz şaha kalkacak” diyordu. İşte o Temmuz da bitti. Her şey bitti ama iki şey bitmiyor. Biri iktidarın yalanları diğeri ise zamlar.

‘BİR KESİMİ AŞIRI ZENGİNLEŞTİRİRKEN DİĞER KESİMİ TAMAMEN FAKİRLEŞTİRDİNİZ’

Yüksel, “Aziz milletimiz, Bu iktidar sizlerin temiz, masum duygularınızı istismar etti. Yalanlarıyla, yanlışlarıyla hayatınızı perişan etti. Zamları takip etmek bile mümkün değil artık. Nasılsa seçimi kazandık, istediğimizi yaparız zannediyorlar. Yine yanlış yoldalar yine yanılıyorlar. Seçim sürecinde vermiş olduğunuz halkın gözünü boyayan vaadlerin çare olmadığı ortaya çıkmıştır. Bir kesimi aşırı zenginleştirirken diğer kesimi tamamen fakirleştirdiniz” dedi.

‘BİZ KADINLAR ARTIK BU YÜKÜ KALDIRAMIYORUZ’

Yüksel, “Biz kadınlar artık bu yükü kaldıramıyoruz. Ama umudumuzu asla kaybetmiyoruz. Çünkü biz buradayız. İyi Parti burada. Kadınlar burada. Tenceresini kaynatmaya, evladını büyütmeye, evini geçindirmeye çalışan kadınlar burada. Biz burada oldukça iktidara mahkum değilsiniz, mecbur değilsiniz. Sosyal adaletin sağlandığı, hukukun üstün olduğu, bereketli, yoksulluğun bittiği insanca yaşamın sağlandığı günlerin tez zamanda gelmesi dileği ile Saygılar sunuyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 4/8/2023 21:03
Okunma Sayısı : 357
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER