TEKİRDAĞ’DA ORTAKLIK BİTTİ Mİ

TEKİRDAĞ’DA ORTAKLIK BİTTİ Mİ

“CHP’li 15 milletvekili partimizden istifa ederek İYİ Parti’ye katıldı da bizim sayemizde rüştünüzü ispat ettiniz.

Bizim sayemizde mecliste grup kurdunuz hazine yardımından faydalanıyorsunuz.

Bizim sayemizde kazanılan belediyelerde yerinizi aldınız, Tekirdağ eksik kalsın, daha ne istiyorsunuz? Siz olmasanız da biz Tekirdağ’ı kazanacaktık. Verdiklerimizle yetinmediniz şimdi oturun oturduğunuz yerde.” 

 

2019 yerel seçimlerini CHP İyi Parti ile kazandı ama bırakın daire başkanlıklarını, müdürlüklerini yerel seçimlerden günümüze kadar İyi Partili bir üyenin bile Albayrak tarafından işe alındığı ne görüldü ne de duyuldu. CHPli Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve CHP parti örgütlerinin gözünde İYİ Parti’nin karşılığı bu. 90 bin oy yok sayıldı. Parti tabanı isyanda. İl başkanı, ilçe başkanları dahil CHP’nin 2014 te 12/0’lık rüyadan hala uyanmadığını, Millet İttifakı’na rağmen 2019’da 4 ilçeyi kaybettiğini, onlarsız girmek zorunda kalacakları 2023 seçimlerinde ellerinde kalanları kaybettikten sonra bu tatlı rüyadan utanarak uyanacaklarını söylüyor.   

 

Tekirdağ 2. Olağan kongresinden gücüne güç katarak çıkan İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ve ilçe başkanları, örgütlerinle beraber kendi adaylarını çıkartarak kendilerini kapı önünde tutmaya çalışan CHP’siz 2023 seçimlerine hazırlıyor. CHP’den kaynaklanan siyasi boşluğu şimdiden doldurduğu görülen İyi Parti yüksek katılımla sağlanan parti üyelikleri ile Tekirdağ’da oluşan bir takım tabuları yıkıp yerine, demokrasiyi halka indirme, yapılan doğrulara doğru, yanlışlarını çözümlerinle birlikte parti binasından değil, meydanlarda anlatmaya başladı.

 

“Bizim sayemizde, biz olmasaydık, kapı önünde bekleyin, ihtiyaç olduğunda biz sizi ararız, genel merkeziniz bu olaylara kayıtsız kalıyorsa biz ne yapalım” mantığınla ters düşen İyi Parti tabanı, “Bugüne kadar CHPli Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan istediğimiz hiçbirşeyi alamadık. Bu nasıl bir ortaklık. Büyüyerek Tekirdağlıların isteklerine cevap verecek, kendi adaylarımızı çıkartacak hale geldik, bunu onlarda görüyor.

Biz, bundan sonra bizim çıkaracağımız adayları destekleyen CHP ile Millet İttifakı’nın çatısı altında yol alırız. Bize başka bir yol bırakmadılar.”

 

Kongrelerinden demokrasi dersi vererek çıkan İyi Parti’ye önümüzdeki yerel seçimlerde destek veren bir CHP ile karşı karşıya kalacaklarını CHPli parti üyeleri çeşitli platformlarda dile getiriyor. CHP ve İyi Parti’yi çıkmaz sokağa sokan Kadir Albayrak bu işin baş mimarı. Kendi vekillerini, CHPli belediye başkanlarını, il, ilçe örgütlerini sıkıntıya sokan TEK ADAM.

 

 

Özer ENGİNLER.

Yayınlanma Tarihi : 15/9/2020 01:23
Okunma Sayısı : 975
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN