TEKİRDAĞ AKP’NİN ÖNÜMÜZDEKİ 4 YILDA BİTTİĞİNİN RESMİ

TEKİRDAĞ AKP’NİN ÖNÜMÜZDEKİ 4 YILDA BİTTİĞİNİN RESMİ

Tekirdağ Ak Parti için 2024 yerel seçimleri iyi geçmedi. 31 Mart’tan bu yana iki yakası bir araya gelmeyen partinin başta il başkanı ve yönetim kadrolarının tamamı değişmeden toparlanacağı da yok.

31 Mart öncesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılamayacağı ortaya çıkınca mesela; il yönetiminin ‘TBB Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa’yı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Gökhan Saygı’nın üstünden tekrar kazanmak için bütün gücünü kullandığı’ algısı Ak Parti’nin ilçelerin tamamına yakınında ağır bir mağlubiyet alması ile sonuçlandı. 2014’ten 2019 yerel seçimlerine giderken yaklaşık 8 bin oy farkını kapatıp içinden 1014 oy farkı ile Süleymanpaşa’da seçim kazanan Ak Parti’den, 2024 yerel seçimlerinde yediği 23 bin 343 oy farkından sonra eser kalmadı.

İğneyi kendisine batırması gereken kadrolar siyaset böyle yapılmaz, seçmeni sandığa yanlış yapılan seçim propagandası ile götüremezsiniz diye onları uyaranları suçlarken, partinin neden seçim kaybettiklerine dair haber yapan gazetecilerin bayram kutlamaları için kestiği faturaları bile ödemediler. Ne demişler; “doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar”

Faturam neden ödenmedi diye telefon açıp sorduğumda Nusret Mandalı bana aynen “kasten ödemedim” dedi. Üç kuruş reklam parası verip basını susturacağını sanan zihniyet, seçim öncesi parti tabanını ve genel merkezi aldatarak Ak Parti’nin Tekirdağ’daki oyunun %29 olduğunu üstelik MHP’nin de %6 gibi oyunun da içinde olduğunu sakladı. Yapılan haberde ne demiştik; “Ak Parti Tekirdağ il başkanı Ali gümüş ve arkadaşları tarafından söylenilen anket sonuçlarının doğru olmadığı ortaya çıktı.”  

AKP’nin kan kaybettiğini söyleyen partililer,..

“AKP’yi AKP yapan kadrolar gitti. Partinin kurucularının önemli bir kısmını küstürdüler. İşleri düşmeden hal hatır soran, kapımızı çalan telefonla bile arayan kalmadı. Genel seçimlere bu kafayla gidilirse 1 vekil çıkartırlar, belediyeleri kazanma şansları en az iki dönem yok. Yerelde dertlerinin artık duyulmadığını düşünen seçmen AKP ile aralarına mesafe koymayı seçti. Bundan sonra kimseye gidin Ak Parti’ye oy verin demeyiz. 31 Mart yerel seçimlerinin neden kaybedildiğini masaya yatırma cesareti göstermeyen il yönetimi, kendileri dahil kadroların ve örgütlerin zayıfladığını kabul edip gerekli önlemleri almazsa AKP’nin önümüzdeki 4 yılda bittiğini göreceğiz.” diyor.

 

Yayınlanma Tarihi : 28/5/2024 00:47
Okunma Sayısı : 233
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER