Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ASKIDA FATURA KAMPANYASI başlattı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ASKIDA FATURA KAMPANYASI başlattı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ASKIDA FATURA KAMPANYASI başlattı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İstanbul, Ankara, İzmir gibi belediyelerinin yaptığı gibi “ASKIDA FATURA KAMPANYASI” başlattı. Su faturalarını ödemekte zorluk çeken ailelere yönelik başlatılan kampayaya 5 fatura birden ödeyerek ilk yardımı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak oldu.

 

Tekirdağlıların suya indirim yap çağrılarına kulaklarını tıkayan Albayrak, diğer illerin suya yaptıkları indirimi de görmezden geldi. Herşeye rağmen iyi bir başlangıç olarak görülen “ASKIDA FATURA KAMPANYASI” yerinde bir karar olmakla birlikte, ‘bu kapmanyadan yararlanacak olanların hangi kriterlere göre belirlendiği de ortaya konmalı.’ TESKİ’nin tahsil edemediği eski alacaklarını tahsil etmeye yönelik bir kampanya söz konusuysa, yapılan bu işin ‘korona günlerinde vatandaşın yanında durmakla alakası olmaz.’ Ekonomik sıkıntılarla boğuşan TESKİ’nin kendini kurtarmaya yönelik bir hamlesi olarak görülür.

 

Albayrak’ın ilk 5 faturayı ödeyerek başlattığı bu kampanyaya daire başkanları da katılarak, ödedikleri faturaları tıpkı Albayrak gibi sosyal medyada paylaşmalı.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden gelen “ASKIDA FATURA KAMPANYASI” hakkında şu bilgilere yer verildi:

 

BAŞKAN ALBAYRAK, ASKIDA FATURA KAMPANYASINI İLK 5 FATURAYI ÖDEYEREK BAŞLATTI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde zor günlerin birlik, beraberlik ve dayanışma ile aşılması amacıyla başlattığı askıda fatura uygulaması ile ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri buluşturuyor.

 

Askıya çıkarılan TESKİ Su faturalarının ilk 5 adedini ödeyerek dayanışma kampanyasını başlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, zor günlerin üstesinden dayanışma ile geleceklerinin altını çizerek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm birimlerimizle, halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla Koronavirüs Salgını ile mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Zor günleri hep birlikte aşacağız. Biz de bu zor günlerde sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa destek olmak amacıyla askıda fatura dönemini başlattık.

 

Ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın faturaları bu sisteme yüklenecek ve ödemeleri hayırsever vatandaşlarımız tarafından gerçekleştirilecek. Bu kampanya sayesinde ihtiyaç sahiplerini hayırsever vatandaşlarımızla buluşturacağız. Ben de şahsım olarak askıya çıkarılan ilk 5 faturayı ödeyerek kampanyayı başlatmış bulunuyorum. Hayırsever vatandaşlarımızı da kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum. İhtiyaç sahiplerimize destek olacak tüm hayırsever vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz” dedi.

 

Askıda fatura uygulamasına destek vermek isteyen vatandaşlarımız, TESKİ’nin internet sitesi üzerinden www.teski.gov.tr/sube/askidafatura linkine tıklayarak sisteme yüklenen askıdaki faturalardan ödeme yapabilir.

Yayınlanma Tarihi : 20/5/2020 21:45
Okunma Sayısı : 1033
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN