TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM RİSK YÖNETİMİ, İZMİR DEPREMİNİ ANALİZ ETMEK İÇİN İZMİR’E GİTTİ

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM RİSK YÖNETİMİ, İZMİR DEPREMİNİ ANALİZ ETMEK İÇİN İZMİR’E GİTTİ

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM RİSK YÖNETİMİ, İZMİR DEPREMİNİ ANALİZ ETMEK İÇİN İZMİR’E GİTTİ

İzmir’in Seferihisar ilçesinin açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğünde depremin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 30 Ekim’de Tekirdağ İtfaiyesi’nin bünyesinde bulunan 10 kişilik kurtarma ekibini İzmir’e gönderdi. Kurtarma çalışmalarında önemli başarılara imza atan itfaiye çalışanları ve bu insani vazifeyi başlatan Albayrak taktirle karşılandı.

 

Yapılan çalışmanın tamamlanması maksadıyla sosyal medyada şu şekilde bir paylaşım yaparak:

“ALBAYRAK VE DEPREM RİSK YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANI İZMİR’E GİDER Mİ?

 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK, İTFAİYE EKİPLERİNİ DEPREMİN YAŞANDIĞI İZMİR'E GÖNDERDİ. ALLAH ONLARIN YARDIMCISI OLSUN. SN ALBAYRAK, BU GÜZEL HAREKETLE BİRLİKTE NEDEN; “DEPREM RİSK YÖNETİMİ VE KENTSEL İYİLEŞTİRME DAİRESİ BAŞKANI İLE BİRLİKTE İZMİR’E GİTMİYORSUN?

1. DERECE DEPREM BÖLGESİ OLAN TEKİRDAĞ İÇİN İZMİR DEPREMİ AÇIK BİR LABARATUAR OLMAKLA BİRLİKTE, İZMİRLİLERİN SORUNLARINA YERİNDE GÖZLEM YAPARAK CEVAP VERMEK GEREKMEZ Mİ?” dedim.

 

Aldığım istikbarata göre bu paylaşıma önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sabahın erken saatlerinde harekete geçerek Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Gökhan Bayraktar ile TBB Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan’ı yerinde inceleme ve analiz yapmaları için İzmir deprem bölgesine gönderdi. İzmir depremi üzücü bir felaket olmakla birlikte, deprem tehlikesi altında bulunan şehirler için de iyi analiz edilirse kurtarıcı, risklerin en aza indirildiği fırsata da dönüşebilir.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye’sinin İzmir'de meydana gelen depremin ardından kurulan çadırlarda kullanılmak üzere temin ettiği 30 çamaşır makinası, 10 çamaşır kurutma makinası ile yüklü olan yardım tırı hareket etmeden hemen önce, bak bitv’ye özel açıklamalarda bulunan TBB Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’da olması muhtemel büyük deprem ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında bakın neler dedi…

 

Bak bitv

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA  

Yayınlanma Tarihi : 3/11/2020 04:24
Okunma Sayısı : 273
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM
YOUTUBE

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
Günlük Kurlar