TEKİRDAĞ CHP’DE SORUN DEVAM EDERSE BÜYÜKŞEHİR ELDEN GİDER

TEKİRDAĞ CHP’DE SORUN DEVAM EDERSE BÜYÜKŞEHİR ELDEN GİDER

Volkan Nallar Candan Yüceer’le, Candan Yüceer Vahap Akay’la yürüyebilecek mi?, derken gazetecilere verilen yemekte Volkan Nallar ile Candan Yüceer’in 31 Mart yerel seçimleri için birlik mesajlarını verdiklerine şahit olduk!

Sıradışı ve samimi belediye başkan adaylığı sergileyen Volkan Nallar ve ekibinin ürettiği, yapacağız diye ilk etabını paylaştıkları sosyal projeler incelendiğinde, “uçuk kaçık, bitirilmesi için uzun zaman isteyen, hadi siz beni seçin sonrasına bakarız” türden olmadığının net bir şekilde görülüyor olması muhalif partileri sıkıntıya düşürecek gibi.

2019’da parti içi çekişmeler yüzünden kaybettikleri Süleymanpaşa’yı birlikte kazanmak için ortak projeleri sahiplenmeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni sorunsuz kazanmak için de Çerkezköy Belediye Başkanlığı’na atanarak tekrar getirilen Vahap Akay ile uyum içinde çalışacakları Yüceer’in ilk hedefleri arasındaydı.

Buraya kadar söylem bazında herşey güzel de, önemli olan bundan sonrası. Mesela; Yüceer’in, Süleymanpaşa, Kapaklı, Marmaraereğlisi, Hayrabolu, Şarköy, Ergene, Malkara’da STK ve vatandaş ziyaretlerinde bulunup CHP’li belediye başkan adaylarına hayırlı olsuna giderken, Vahap Akay’ın Çerkezköy Belediye Başkan adaylığını açıkladığı gün Tekirdağspor maçına gitmesi kimsenin gözünden kaçmadı.

Gazetecilere verilen yemekte, TBB Başkan Adayı Candan Yüceer’in Vahap Akay’la ilgili çizdiği pembe tablonun partili ve seçmen tarafından kabul görmesi için düne kadar karşı cephede rol dağıtan CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Vahap Akay ile bir araya gelip ortak irade beyan etmeleri gerekir. Şimdiye kadar olması gereken bu buluşma gerçekleşmediğine göre sorun büyüyerek devam edecek, seçime sayılı günler kala muhalif partilerin eline arayıp ta bulamadıkları fırsatlar verilecek.

“2019’da Kadir Albayrak’la Ak Parti’ye karşı 45.663 oy farkı ile kazanılan seçimlerdeki oy farkının 31 Mart yerel seçimlerinde yarısından fazlasını bile kaybetsek ben bu seçimi kazanırım” diye düşünüyorsanız, ‘ben bu sevdadan vaz geçin, karşınızda Cüneyt Yüksel var’ derim.

 

Yayınlanma Tarihi : 12/2/2024 00:02
Okunma Sayısı : 289
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER