TEKİRDAĞ CHP’NİN 100. YIL KUTLAMA FİYASKOSU

TEKİRDAĞ CHP’NİN 100. YIL KUTLAMA FİYASKOSU

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. Yılı Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde ‘yaklaşık 100 kişi’ ile eski valilik binasının önünde bulunan Atatürk heykelinin hemen altında bir an önce bitsin de gidelim misali kutlandı.

Kökleri destansı Kuvayı Milliye Cemiyeti’ne dayanan partinin Tekirdağ il, ilçe yönetim kadroları, kadın kolları, gençlik kolları orada yoktu. Ne oldu, nasıl oldu da bu kadrolar Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan CHP’yi yok saydı, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü unuttu.

Törende yönetimde bulunan birkaç kişinin haricinde kimse yoktu. Alanda olanlar utandı, sıkıldı, bütün gözler şimdi gelirler diye bekledi sizleri. Nerede senin 72 kişilik il yönetimin, nerede senin 48 kişilik ilçe yönetimin, nerede senin 30 kişilik kadın, 30 kişilik gençlik kolların. Sayılan yönetim kadrolarının tamamı 180 kişi eder, neden tören alanında 100 kişi kaldınız? 180 kişiyi ailelerinle hesap etsen alanlardan taşardınız.

Kuvayı Milliye, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Halk Fırkası, Cumhuriyet Halk Fırkası’ndan Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzanan değerler ‘CHP’nin 100. Yılını Tekirdağ’da halkla beraber kutlamak yerine genel başkanlarının dizinin dibinde olmayı seçmekle yıkıldı.’

Yeniden belediye başkanı seçilmek isteyen belediye başkanları, belediye başkanı adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa edenler, edecek olanlar, bir sonraki dönem için genel başkanlarına buradayım mesajı vermeye kalkanlar, tekrar seçilmek isteyen eski belediye başkanlarından ya da yeni belediye başkanı olacak olanlardan kendilerine yer kapmak isteyenlere sormak lazım;

Bu kafayla koltuktan başka kazanacağınız bir şey var mı?

 

Yayınlanma Tarihi : 11/9/2023 00:24
Okunma Sayısı : 363
reklam 1
  
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER